20 Şubat 2010 00:00

atv ‘durumdan vazife’ mi çıkardı?

Parmaklıklar Ardında, atv’nin üç sezondur yayınladığı kuvvetli kadrosu ve ilginç öyküsüyle, “gerçek olay ve kişilerle hiçbir bağlantısı olmayan” bir dizi.

Paylaş

Parmaklıklar Ardında, atv’nin üç sezondur yayınladığı kuvvetli kadrosu ve ilginç öyküsüyle, “gerçek olay ve kişilerle hiçbir bağlantısı olmayan” bir dizi. Diziyi izlemeyenler için yapabileceğimiz en kısa özet şudur ki; “kahramanlarını, Sinop Cezaevi yönetimi ve çalışanları ile özellikle B-2 koğuşunda bulunan tutuklu ve hükümlülerin oluşturduğu dizi, bu çelişkiden beslenerek, karakterlerinin öykülerini anlatmaktadır”.
atv’nin bu hafta başından beri yayınladığı dizi fragmanlarından gördüğümüz kadarıyla, cezaevi savcısı, bakanlık müfettişi tarafından tutuklanıp, görev yaptığı cezaevinin -hem de en isyankar koğuşuna yerleştiriliyordu. Feride Çiçekoğlu’nun senaryo danışmanlığını yaptığı Parmaklıklar Ardında, ilk bölümünden beri perşembe günleri saat 20 veya 22’de yayınlanıyordu. Ancak bu perşembe diğerlerinden farklıydı. Bildiğiniz gibi, 17 Şubat gecesi Erzincan başsavcısı, Erzurum özel yetkili savcısı tarafından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi ve tutuklanarak cezaevine kondu. Dizinin 18 Şubat akşamı yayınlanması gereken bölümü yayınlanmadı ve yerine başka bir dizinin tekrar bölümü yerleştirildi sessizce.
Bize de, dizinin müdavimlerinin, “Fragmanları yayınlandığı halde dizi neden yayınlanmadı?”, “Dizinin bölüm senaryosunun Türkiye gündemiyle bu denli örtüşmesi sizi rahatsız mı etti?”, “Bölümün yayınlanmaması için herhangi bir uyarı, öneri veya talimat aldınız mı? Aldınız ise nereden?”, “Yayınlamama kararı kanal yönetimine ait ise ‘Gündem böyle gerektirdi’ gibi bir nedeniniz mi var, öyle ise ‘durumdan vazife çıkarmış’ gibi olmuyor musunuz?”, “Sadece teknik bir sorundan kaynaklanıyordu, açıklaması yaparak gerçekleri izleyicilerinizle paylaşmayacak mısınız” gibi sorularını, atv yönetimine bu sayfalardan iletmek düştü. (Ankara/EVRENSEL)
Çiğdem Tezel
ÖNCEKİ HABER

Şaşırtan festivale soruşturma

SONRAKİ HABER

Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu Okçular Vakfının reklamı kamu spotu oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa