20 Şubat 2010 00:00

TEKEL işçilerinin yanındayız!

Sevgili TEKEL işçileri ve özellikle bayan işçiler. Bizler Derince’de oturan kadınlarız.

Paylaş

Sevgili TEKEL işçileri ve özellikle bayan işçiler. Bizler Derince’de oturan kadınlarız. Sizin bu onurlu mücadelenizi gururla izlediğimizi ve gönülden desteklediğimizi bilmenizi isteriz.
Bugün mücadelenizde iki ayı geride bıraktınız. Bu haklı davanızda yanınızdayız. Sizin yağmura, çamura, açlığa dayanmanız bizi umutlandırıyor. Sizin ne kadar güçlü olduğunuzu görüyoruz.
Tayyip Erdoğan sizin bu onurlu ve güçlü mücadelenizi bastırmak için sizi işsizlikle tehdit ediyor, sizin PKK olduğunuzu söyleyerek mücadelenizi kırmaya çalışıyor. Ancak bu söylentiler sizin gibi emekçilerin, işçilerin haklı ve onurlu mücadelenizi kıramayacağını biz biliyoruz. Bu ülkede her ekmeğini, işini, hakkını ve özgürlüğünü arayanın PKK olarak adlandırılması doğru mudur? O zaman bütün işçiler, emekçiler PKK mıdır?
Orada her düşünceden, fikirden işçi kardeşlerimiz var ve saygı duyuyoruz. Ve biliyoruz ki siz işiniz için ekmeğiniz için özlük haklarınız için oradasınız.
Bütün Türkiye’deki işsiz arkadaşlarımızın TEKEL işçilerini desteklediğinden eminiz. Onların yanında olmalıyız. Hiç kimse bu durum karşısında duyarsız kalamaz, kalmamalı. Evini, çocuğunu bırakıp ekmek kavgasına giden TEKEL işçileri ve ön safta bulunan kadın arkadaşlarımız bizi gururlandırmış ve bize örnek olmuşlardır. Bu vesileyle onlara yürek dolusu selam gönderiyoruz.
Neslihan-Meral (Derince/Kocaeli)
ÖNCEKİ HABER

Genel grev, genel direniş kararı alın!

SONRAKİ HABER

Bağcılar'da göçük tehlikesi nedeniyle 2 bina boşaltıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa