22 Şubat 2010 00:00

BDP abluka altında

BİNLERCE üye ve yöneticisi gözaltına alanın ve tutuklanan BDP’ye yönelik baskılar bitmek bilmiyor.

Paylaş

BİNLERCE üye ve yöneticisi gözaltına alanın ve tutuklanan BDP’ye yönelik baskılar bitmek bilmiyor. Her gün yeni gözaltı ve tutuklamalarla karşı karşıya kalan parti kadroları, dün de adliye ve karakol koridorlarındaydı.
Bitlis’in Tatvan ilçesinde gözaltına alınan ve Diyarbakır’a getirilen BDP PM Üyesi Ali Oruç tutuklandı. Oruç, “KCK üyesi olmak” iddiasıyla cezaevine gönderildi.
Hakkari’nin Çukurca ilçesinde dün sabah saatlerinde evlere baskın düzenleyen polisler, aralarında Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın da bulunduğu 18 kişiyi gözaltına aldı. Kanar daha sonra serbest bırakılırken, gözaltıları protesto eden Çukurcalılar ise kepenk ve kontak kapattı.
1 YILDA 44 DAVA
Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, hakkında bir yıl içinde 44 dava açıldığı için belediye ile adliye arasında mekik dokuyor. Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılan DTP kapatılınca hakkında 5 yıllık siyaset yasağı getirilen Sadak, zamanın çoğunu adliye koridorlarında geçiriyor. Sadak, “Halka hizmet etmem engellenmeye çalışılıyor. Zamanımı hizmete harcasam daha faydalı ve kaliteli işler yapardım. Ancak Kürtçe hakime, AKP milletvekiline serbesttir, ben konuşunca dava açılıyor. Ancak her şeye rağmen halka hizmete devam edeceğim” dedi. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

‘Cihaner’in dinleme kayıtları Baykal’da’ iddiası

SONRAKİ HABER

Bir günde 8 kentte 9 ayrı noktada orman ve makilikler yandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa