23 Şubat 2010 05:00

DAVA BiTiYOR TANIKLAR YOK

METRİS Cezaevi’nde ve gözaltında gördüğü işkenceler sonucu hayatını kaybeden Engin Ceber davasında sona gelindi.

Paylaş

METRİS Cezaevi’nde ve gözaltında gördüğü işkenceler sonucu hayatını kaybeden Engin Ceber davasında sona gelindi. Bir sonraki duruşmada esas hakkında mütalaa verilmesi beklenirken, ses kaydı yapılamayan duruşmada dinlenen tanıklar hâlâ dinlenmedi.
Ceber’in ölümüne ilişkin davanın 11’inci duruşması, Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görüldü. Savcı, yakınını kaybettiği için duruşmaya katılamazken, yeni savcının dosyayı inceleyemediği için mütalaayı sunmadığı belirtildi. 12 Nisan’da görülecek bir sonraki duruşmada, mütalaanın açıklanması ve ses kaydı yapılamayan duruşmada, Ceber’e yapılan işkenceleri anlatan ve sonraki duruşmalara katılmayan tanıkların dinlenmesi bekleniyor.
‘DAVA HÂL ADALET BEKLİYOR’
Halk Cephesi üyeleri, adliye önünde bir kez daha ‘Özür değil adalet’ talebini yinelerken, Çağdaş Hukukçular Derneği üyeleri de yaptıkları basın açıklamasında “Bugün adalet ve hukuk adına konuşanların tamamı, halka, yoksullara, muhaliflere karşı temel hak ve özgürlükleri yok sayan onlarca sabıkayla maluldürler. Engin Ceber, bu sabıka kayıtlarından biri olarak önümüzde duruyor. Bu kavganın hiçbir tarafı bize ‘demokrasi ve özgürlük’ mücadelesi masalı okumamalıdır. Çünkü Ceber davası hâlâ adalet bekliyor” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Polis TEKEL’e desteğe tahammül edemedi

SONRAKİ HABER

27. Musa Anter Gazetecilik Ödülleri sahiplerini buldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa