23 Şubat 2010 00:00

Polis TEKEL’e desteğe tahammül edemedi

PİR Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Fevzi Gümüş, TEKEL işçilerine destek için Ankara’ya giden dernek yönetici ve üyelerine, Gebze Emniyeti’ne bağlı güvenlik güçlerinin saldırdığını açıkladı.

Paylaş

PİR Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Fevzi Gümüş, TEKEL işçilerine destek için Ankara’ya giden dernek yönetici ve üyelerine, Gebze Emniyeti’ne bağlı güvenlik güçlerinin saldırdığını açıkladı. Gümüş, aralarında derneğin MYK Üyesi Feti Bölükgiray’ın da olduğu Kadıköy Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinin gözaltına alındığını belirtti.
Gümüş yaptığı açıklamada, gözaltına alınanlar arasındaki 7 kişinin, vücutlarının çeşitli yerlerinden ağır darp aldıkları için yaralandığını ifade ederek, saldırıya uğrayan ve gözaltına alınan üyelerin, daha sonra serbest bırakıldıklarını belirtti. Saldırının TEKEL işçileri ile dayanışmaya karşı, tahammülsüzlüğün bir örneği olup, tüm demokrasi güçlerine yapıldığını ifade eden Gümüş, tepkisini şöyle dile getirdi:
“Kendisini demokrasi kahramanı gibi sunan, sürekli demokrasi ve adaletten bahseden AKP Hükümeti, kış ortasında işçilere biberli gaz sıkarak, onları havuzlara dökerek, demokrasiye ve adalete ne kadar uzak olduğunu göstermişti. Şimdi de Ankara sınırlarını aşarak Türkiye çapında vicdanların ortak eylemine dönüşen ve büyük bir dayanışma hareketi oluşturan TEKEL işçilerine destek olan güçlere saldırmaktadır. AKP Hükümeti’nin bu saldırıları, dayanışmamızı engelleyemeyecektir. Çünkü TEKEL işçilerinin eylemi, bütün engelleri ve tehditleri aşarak, her kesimden ve her çevreden insanla bütünleşmiş hale gelmiştir. Eylem; iş, aş ve özgürlük isteyen herkesin ortak eylemine dönüşmüştür.” (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

52 tutuklu yaşamını yitirdi Daha neyi bekliyorsunuz?

SONRAKİ HABER

Asansör boşluğuna düşüp hayatını kaybeden işçi saatler sonra bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa