23 Şubat 2010 00:00

Besicilere damızlık hayvan kredisi

DAMIZLIK Hayvan Kredisi Projesi kapsamında Ziraat Bankası ile Niğde Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği arasında protokol imzalandı.

Paylaş

DAMIZLIK Hayvan Kredisi Projesi kapsamında Ziraat Bankası ile Niğde Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği arasında protokol imzalandı. İmza törenine; Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hüsamettin Gülhan, Niğde Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkan Yardımcısı Ali Cengiz Demiray, Ziraat Bankası yetkilileri ile Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne bağlı üyeler katıldı.
Protokol öncesinde bir konuşma yapan Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hüsamettin Gülhan, “Süt verimi ve kalitesi yüksek, damızlık süt sığırı yetiştirilmesinin teşvik edilmesi için küçük işletmelerin daha rantabl (verimli) işletmelere dönüştürülmesi, üretilecek sütün pazarlanması noktasında yaşanan sorunların azaltılarak üreticilerin gelirlerinin artırılması ve projeden yararlanan birlik üyelerinin süt sığırı yetiştiriciliği konusunda eğitilmesi amaçlanmaktadır” dedi.
Niğde Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkan Yardımcısı Ali Cengiz Demiray, “Bugün atacağızımız imzayla hayata geçecek olan bu protokol, küçük ve orta ölçekte yetiştiricilik yapan elindeki hazır işletmesini büyütmek isteyen yetiştiricilerimize hayvan temini ve uzun vadeli kredi kolaylığı ile işletmelerini büyütmek için büyük bir fırsat açmıştır. Aynı zamanda ürettikleri sütü pazarlama kaygısı gütmeden Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği aracılığı ile pazarlayarak, serbest piyasadaki olumsuz dalgalanmalardan da korunmuş olacaktır. Örgütlü üretici olmak beraberliktir, bir güçtür, diyerek birliğimiz üyelerinin ekonomik güçlerini artırmak, en son teknoloji ve olanaklarla profesyonel yetiştiricilik yapmak ve yaptırmak hedefimiz olmuştur. Bu protokolün hazırlamasında emeği olan, çaba sarf eden herkese teşekkür ederim” diye konuştu. (NİĞDE)

Çiftliklilere hibe desteği anlatıldı

NİĞDE Tarım İl Müdürlüğü tarafından 6 Şubat’ta İl Kültür Merkezi’nde yapılan Tarımsal Desteklemeler ve İl Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkındaki bilgilendirme toplantısının ikincisi, Çiftlik ilçesinde gerçekleştirildi. Toplantıya; Çiftlik İlçe Kaymakamı Mehmet Parlak, Tarım İl Müdürü Cemil Usanmaz, İlçe Belediye Başkanı Yusuf Öcal, ilçeye bağlı belde belediye başkanları, Ziraat Odaları başkanları, köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Toplantıda Çiftlik İlçe Tarım Müdürlüğü’nün 2009 yılında yaptığı çalışmalarla ilgili sununun ardından, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nca uygulanmakta olan Tarımsal Desteklemeler hakkında şube müdürleri tarafından bilgiler aktarıldı. İl Müdürü Cemil Usanmaz, Çiftlik ilçesinin tarımsal profiliyle ilgili bilgiler verirken, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında yüzde 50 hibe destekli Süt İşleme, Bakliyat Eleme, Patates Paketleme ve İşleme ve Tarımsal Makineler gibi projelerden yararlanabileceklerini ve Çiftliklilerin bu konuda girişimlerini beklediklerini ifade etti. (NİĞDE)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Aile içi şiddet toplu sözleşmeye girdi

SONRAKİ HABER

Rize'de ÇGD, Tüm Bel-Sen kongresini protesto etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...