23 Şubat 2010 00:00

Eşarp ve fularla barış yolu

BARIŞ İçin Kadın Girişimi Esenyurt’ta barış noktası kurdu. Barış çadırı kuran kadınlara aydınların yanı sıra DESA direnişçisi Emine Aslan’da destek verdi.

Paylaş

BARIŞ İçin Kadın Girişimi Esenyurt’ta barış noktası kurdu. Barış çadırı kuran kadınlara aydınların yanı sıra DESA direnişçisi Emine Aslan’da destek verdi. Kadınların eşarp ve fularlarıyla ‘barış yolunu’ simgeleyen yolluk yaptıkları etkinlikte fotoğraf sergisi de açıldı. Platform adına konuşan Serpil Kemalbay bir aydır hazırlık yaptıklarını belirterek, Esenyurt Belediyesi’nin etkinliğe iki gün kala, kendilerine verdiği çadırı “Bizde programa dahil olmak istiyoruz” talebinin geri çevrilmesi nedeniyle ellerinden aldığını söyledi. Kemalbay, “Barışın her mahalleye, sokağa, işyerine ve okullara yayılmasını sağlamak istiyoruz” dedi.
SALDIRILARA KARŞI BİRLİK
Öte yandan BDP, EMEP, ESP, ÖDP Esenyurt İlçe Örgütleri Esenyurt Emek, Barış ve Demokrasi İçin Birlik Platformu’nu oluşturdu. BDP ilçe binasında bir araya gelen platform bileşenleri adına konuşan Emek Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Erkan Sarıoğlu, işçi ve emekçilere yönelik çok yönlü saldırıların ve hak gasplarının yoğun olarak yaşandığı bir süreçten geçildiğini belirterek, “Saldırılar karşı birlikte hareket edeceğiz” dedi.
(İstanbul/EVRENSEL)


Reklam
ÖNCEKİ HABER

Katiller belli ama...

SONRAKİ HABER

Manisa'da 5.4 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa