24 Şubat 2010 00:00

Lastikte sözleşme görüşmeleri başladı

LASTİK-İŞ Sendikası 5 Şubat`ta pazarlık masasına oturduğu Goodyear, Brisa, Pirelli işvereni ile Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini sürdürüyor.

Paylaş

LASTİK-İŞ Sendikası 5 Şubat`ta pazarlık masasına oturduğu Goodyear, Brisa, Pirelli işvereni ile Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini sürdürüyor. Lastik-İş Sendikası adına Genel Başkan Abdullah Karacan, şube başkanları ve işyeri temsilcilerinin katıldığı ikinci görüşmede işveren ücretler noktasında henüz bir teklif getirmezken, 14 idari maddede anlaşma sağlandı.
İlk görüşmede ise 59 maddelik TİS`in 17 maddesi geçmişti. Eşit işe eşit ücret ilkesi ile masaya oturan Lastik-İş`in yüzde 10 ücret zammına işverenin vereceği yanıt merakla bekleniyor.
Lastik-İş Sendikasında geçtiğimiz dönem, işveren ve sendika yöneticilerinin anlaşması sonucu Brisa ve Pirelli’den muhalif işçiler işten atılmıştı. Lastik işçileri işten atmaları; sendikanın toplusözleşmelere hazırlanması olarak yorumlamış, sözleşmeyle birlikte eşit işe eşit ücret gibi lastik sektöründeki temel kazanımların masaya yatırılacağını ifade etmişlerdi. (KOCAELİ)
ÖNCEKİ HABER

GERÇEK

SONRAKİ HABER

23 yaşındaki asansör teknisyeni akıma kapılarak öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa