25 Şubat 2010 00:00

zama zingo

* Aile dizileri coştu. Yaprak Dökümü tipi aile dizisi değil, Geniş Aile tipi aile dizisi.

Paylaş

* Aile dizileri coştu. Yaprak Dökümü tipi aile dizisi değil, Geniş Aile tipi aile dizisi. Sert ve şakacı baba, hayırsız erkek çocuk klişeleri üstüne. Her kanalda bir Mükremin abi var. Gerisi değişebiliyor. Şimdi de Cümbür Cemaat Aile diye bir dizi başlamış, önce adı Cümbür Cemaat olarak ilan edilmişti, “Aile”yi eklemişler ki, yanlış anlaşılmasın. Canım Ailem var, Geniş Aile var, Aile Reisi vardı, buna da aile eklemezsek öksüz durur demişler. Oradaki Mükremin abi rolünü, Kurtlar Vadisi’nin Muro’su Mustafa Üstündağ’a vermişler. Dizinin ilk bölümünü izlerken, sanki üç yüz bölümdür izlediğim bir dizi gibiydi, o yüzden fazla tahammül edemedim. Anne babasının şarampole yuvarlandığından söz eden genç kadını beğendim bir tek. Bakarsınız, onun hatırına izlerim.
* Aşk ve Ceza’daki reklamcıların sinsilik sahneleri, giderek ibret sahnelerine dönüşüyor. Birbirlerine attıkları kazıklar ortaya çıkıyor, cezasını çekmeye başlıyorlar falan.
* Haber yapacak konu bulamayan magazinciler, şimdi de şuna takmışlar: Beren Saat, Nebahat Çehre’ye “Nebahat” demiş. Ya da şöyle söyleyeyim: “Bihter’den saygısızlık! Kırk yıllık oyuncuya adıyla hitap etti!” Hayır bir de haberde Nebahat Çehre’nin bunu dert etmediği, hatta Saat’in ona hiç saygısızlık yapmadığı görüşü var. Ama magazinciye göre bu “saygısızlık”. Başka işiniz mi yok, diyeceğim. Yok cevabını almaktan korkuyorum!..
ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
Reklam
ÖNCEKİ HABER

TEKEL işçisinin yas günü

SONRAKİ HABER

Malatya'da 4.6 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa