26 Şubat 2010 00:00

Aşk ve sanatla yaşayan kadın

“İLKLERİN kadını” olarak bilinen, sanatı uluslararası camiada hayranlıkla karşılanan Semiha Berksoy, 100 yaşında.

Paylaş

“İLKLERİN kadını” olarak bilinen, sanatı uluslararası camiada hayranlıkla karşılanan Semiha Berksoy, 100 yaşında. Cumhuriyet dönemi sanatının sembolü olan Berksoy’un 100. doğum yılı nedeniyle Kâzım Taşkent Sanat Galerisi ve Sermet Çifter Salonu’nda “Ben Yaşardım Aşk ve Sanatla” başlıklı iki sergi açıldı.
Sergiye paralel olarak çeşitli etkinlikler düzenleniyor. “Semiha Berksoy’un Dünyası” başlıklı sergi gezileri. 1, 5, 8, 15 ve 19 Mart tarihlerinde saat 16.00’da başlayacak gezileri, sanatçının kızı Zeliha Berksoy gerçekleştiriyor.
Bir diğer etkinlik de “Semiha Berksoy’un Hayatı ve Sanatı” başlığını taşıyor. Moderatörlüğünü M. Melih Güneş’in yaptığı söyleşiye, Zeliha Berksoy ve Macide Tanır konuşmacı olarak katılıyorlar. 5 Mart Cuma günü Sermet Çifter Salonu’nda gerçekleşecek söyleşi, saat 18.30’da başlıyor.
15 Mart Pazartesi günü yine Sermet Çifter Salonu’nda saat 18.30’da başlayacak olan söyleşiye, Zeliha Berksoy ve İlber Ortaylı katılıyor. Konuşmacılar, sanatçının hayatını ve sanatını değerlendirecek.
(KÜLTÜR SERVİSİ)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

YOLCULAR İÇİN EL AYNASI

SONRAKİ HABER

30 saniye ara başlıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...