01 Mart 2010 00:00

Fatma Girik: Başbakan samimi değil

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta sonu ilkini müzik dünyasının ünlüleriyle yaptığı Demokratik Açılım kahvaltısının ikincisini...

Paylaş

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta sonu ilkini müzik dünyasının ünlüleriyle yaptığı Demokratik Açılım kahvaltısının ikincisini, sinema dünyasının önde gelen isimleriyle yapacak. Başbakan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in organize ettiği kahvaltıya, Yeşilçam’ın 4 önemli oyuncusu; Türkan Şoray, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit ve Fatma Girik ise katılmıyor.
ÇAĞIRMAMASI DOĞAL
Fatma Girik, “Başbakan’ın kahvaltısına davet edildiniz mi” sorusuna karşı, üç maymunu oynayamayacağını; Başbakan’ın birlik beraberlik çağrılarını samimi bulmadığını belirtti ve şöyle konuştu: “Ben bu kahvaltıya çağrılmadım, çağrılsam da zaten gitmezdim. Birlik beraberlik, Demokratik Açılım adına yapılan toplantıya bile davet edilirken ayrım yapılıyor. Ben Fatma Girik olarak var olan sorunları teğet geçemiyorum, ağlayan bir ekonomi var, sokaklarda perişan olan TEKEL işçileri var. Başbakan’ın beni davet etmemesi gayet doğal.”
TEKLİF YAPILMADI
Geçen yıl Cumhurbaşkanı Gül’ün Çankaya Buluşması’na da gitmeyen Şoray, yoğun programı nedeniyle açılım kahvaltısına katılamayacağını, ancak davet de gelmediğini belirtti.
Koçyiğit ise Başbakanlıktan davet gelmediğini belirtti ve “Mart başında zaten yurtdışında olacağım ama zaten kahvaltıya çağrılmadım. Çağrılmadığım bir kahvaltıyla ilgili yorum yapmak istemem” dedi.
Filiz Akın da “O tarihte Türkiye’de değiliz. Amerika’da olacağız. Resmi bir davet de yapılmadı” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

AKP’Li ASLAN: BDP’LiLER KELEPÇEYi HAK ETTi

SONRAKİ HABER

Asansör boşluğuna düşüp hayatını kaybeden işçi saatler sonra bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa