27 Şubat 2010 00:00

PETROL-İŞ’TEN EYLEMLERE TAM DESTEK

PETROL-İş Sendikası’nın, Hatay’da yaptığı Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı sonuç bildirgesi açıklandı.

Paylaş

PETROL-İş Sendikası’nın, Hatay’da yaptığı Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı sonuç bildirgesi açıklandı. Önceki gün yapılan toplantının sonuç bildirgesinde sendika konfederasyonlarının aldığı ortak kararların desteklendiği açıklandı.
Bildirgede, “Türkiye işçi sınıfımız da üzerindeki ölü toprağını atıyor ve yıllardır elinden alınan hakları geri talep ediyor. Son yılların en etkili ve en uzun süreli eylemini gerçekleştiren TEKEL işçileri, bu durumun bir sonucudur” denilerek, Petrol-İş’in TEKEL işçilerine desteğinin süreceği belirtildi. İşçi sınıfına karşı büyük saldırılar düzenlemeye kalkan AKP iktidarına, bu ülkenin asıl sahiplerinin işçiler ve emekçiler olduğunu hatırlatılması gerektiğine dikkat çekilen bildirgede, “Başarılı bir genel direniş yapan ancak henüz başarılı bir genel grev yapamayan sendikaların, başarısızlıklarından da ders aldığını ve çok daha etkili eylemlerin ön hazırlığı içinde olduğunu herkesin bilmesi gerekiyor” denildi.
Sonuç bildirgesinde, “Genişletilmiş Başkanlar Kurulumuz, ülkemizin demokratikleşmesi, siyasi veya askeri vesayetten kurtulması doğrultusunda atılacak tüm adımları destekleyecektir” denilerek, tüm yurttaşların siyasal yaşamda demokratik temsiliyetine ayrımsız izin veren anayasa değişiklikleri yapılması gerektiğinin altı çizildi. Türk-İş, DİSK, Kamu-Sen ve KESK genel başkanlarının “Çalışma hayatının demokratikleşmesine dair” getirdikleri önerileri desteklendiğinin belirtildiği şöyle devam etti: “Sendikalı, sendikasız, evde veya işte çalışan tüm kadınların birlik ve mücadele günü olan 8 Mart’larını kutluyoruz. Başkanlar Kurulumuz işçisiyle işsiziyle, emeklisiyle, kadın, erkek tüm emekçilerle birlikte sermayeye karşı ortak mücadele yollarının bulunması, siyasete müdahil olunması ve üyelerimizin siyaset yapma tarzının emekçiler lehine değişmesi için elinden gelen her şeyi yapacağını bir kez daha beyan eder” İSTANBUL
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kocaeli’nde TEKEL’le dayanışma mitingi

SONRAKİ HABER

Macron’un tiyatroya gittiğini söyleyen gazeteciye soruşturma

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa