27 Şubat 2010 00:00

Kocaeli’nde TEKEL’le dayanışma mitingi

TEKEL İşçileriyle Dayanışma Platformu’nun “Güvencesiz iş, insanca yaşam için tek-el olalım” başlığı altında aldığı karar gereği, bugün miting yapılacak.

Paylaş

TEKEL İşçileriyle Dayanışma Platformu’nun “Güvencesiz iş, insanca yaşam için tek-el olalım” başlığı altında aldığı karar gereği, bugün miting yapılacak.
Platform tarafından alınan miting kararı, 4 konfederasyonun aldığı ortak eylem kararıyla birleştirilerek uygulanacak. Böylece AKP il binasına yapılacak miting yürüyüşü sırasında oturma eylemi de gerçekleştirilecek.
Kocaeli’nde alınan miting kararını değerlendiren Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Veysel Kaplan, “Kocaeli TEKEL İşçileri Dayanışma Platformu’nda sendikalar, siyasi partiler, odalar ve yöre dernekleri bir araya gelerek bir miting yapma kararı aldık. Hiç kuşkusuz miting kararının alınmasından öte, TEKEL işçilerinin mücadelesinin nasıl daha da büyütülebileceği önemli” diye konuştu.
TÜM TALEPLER İÇİN...
Kaplan sözlerine şöyle devam etti: “Bugün TEKEL işçileri üzerinden yürütülen mücadele, taşeron çalışmaya, esnek ve güvencesiz çalışmaya karşı yürütülen bir mücadeledir. Halkın tamamını ilgilendiren, TEKEL işçilerini aşan bir mücadele olması dolayısıyla, mahallelerde ve işyerlerinde toplantıların yapılacağı; zamlar altında ezilen, vergiler altında ezilen, iş bulamayan, iş bulduğu yerde de aldığı ücretle geçinmesi mümkün olmayan toplumun bütün kesimleriyle buluşabildiğimiz, TEKEL sorunu üzerinden kendi sorun ve taleplerimizi de dile getirdiğimiz bir miting olacaktır.” SES Kocaeli Şube Başkanı Hüseyin Gülseven de mitingle hükümete sesleneceklerini belirterek, “TEKEL işçileriyle dayanışma amaçlı Merkez Bankası önünden AKP il binasına yürüyeceğiz. İl binasına yürüyüşümüzdeki amacımız şudur; iki ayı aşkın süredir direnen, hakları için mücadele eden TEKEL işçilerini görün, taleplerine kulak verin. 4-c’yi ve güvencesiz çalışmayı kaldırın” diye konuştu.
GÖRMEZDEN GELİNEMEZ
Dev Sağlık-İş Kocaeli Temsilcisi Talat Tunç ise “Bildiğimiz gibi 72 gündür direnen TEKEL işçileri, hak mücadelesi veriyor. Bunları görmezden gelmek bir insanlık suçudur. 27 Şubat’taki mitinge tüm gücümüzle destek vereceğiz. TEKEL işçilerinin direnişi bizim direnişimizdir. Yürekten kutluyorum onları. Başbakan’a da TEKEL işçilerinin sorunlarına el atma çağrısında bulunuyorum” diye konuştu. (KOCAELİ)
Arif Koşar
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Türker’de ücretler ödenmiyor

SONRAKİ HABER

62. Grammy Ödülleri sahiplerini buldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...