02 Mart 2010 00:00

TEKEL İŞÇİLERİNİN VERDİĞİ AZİMLE 8 MART’A

BU yıl 8 Mart’ın Emekçi Kadınlar Günü olarak kabul edilişinin 100. yılı.

Paylaş

BU yıl 8 Mart’ın Emekçi Kadınlar Günü olarak kabul edilişinin 100. yılı. Türkiye’nin her yerinde kadınlar, çalışmalara aylar öncesinden başladılar. Adana Kadın Platformu da aylardır yürüttüğü çalışmalar sonrasında bir etkinlik programı çıkardı.
8 Mart Tertip Komitesi Başkanı Av. Sevil Aracı, ev toplantıları yaparak kadınları 7 Mart’ta düzenlenecek mitinge davet ettiklerini belirterek “Bu yıl özellikle TEKEL direnişindeki kadın işçilerin verdiği mücadele azmiyle daha da coşkuluyuz” dedi. Adana’nın kadın cinayetleri ile anılan bir kent olduğuna dikkat çeken Aracı, bu yıl 8 Mart’ta onları da anacaklarını belirtti.
Kadın Platformu dışında TMMOB İKK Adana Kadın Platformu da 6 Mart günü ‘Emek, Özgürlük Mücadelesinde Kadın’ adlı panel düzenleyecek Saat 14.00’te başlayacak panele, Gazeteci-Yazar Nuray Sancar ile Av. Gülşen Battal katılacak.
Ayrıca Adana Kadın Platformu dün cezaevindeki tutuklu kadınlara kart gönderdi. Postane önünde basın açıklaması yapan platform üyesi kadınlar ırkçılığın, cinsiyet ayrımcılığının, kadın katliamlarının ve savaşların yaşanmadığı bir dünya için 8 Mart’ın 100. yılında mücadelelerini büyüteceklerini ifade ettiler.
(Adana/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

GÜNGÖREN’DE 8 MART ŞENLİĞİ

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı seçimleri krizi çözmedi: Cezayir'de halk tekrar sokaklarda

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa