03 Mart 2010 00:00

Devlet affetmez!

DEVLETİN vatandaşlarına neyi reva gördüğü Ankara’da yaşanan bir olayda bir kez daha görüldü.

Paylaş

DEVLETİN vatandaşlarına neyi reva gördüğü Ankara’da yaşanan bir olayda bir kez daha görüldü. Parası olmadığı için elektrik faturasını ödeyemeyen 61 yaşındaki kör ve felçli vatandaş cezaevine gönderildi. Dört gün cezaevinde kalan vatandaş önceki gün tahliye oldu.
SU FATURASINI ÖDEYEMEDİ
Ankara’da yaşanan olay, Altındağ ilçesinin Yenidoğan semtinde oturan Dursun Erselligil’in 45 TL’lik su faturası borcunu ödememesiyle başladı. Ödenmeyen su faturası nedeniyle Erselligil cezaevine girdi. 45 TL’lik su faturası yüzünden 4 gün hapse mahkum edilen Erselligil’i yakınları Sincan L Tipi Cezaevi’nden ambulansla alarak Yenidoğan Semti’ndeki evine getirdi. Evinde hüzün ve sevinçle karşılanan Erselligil’in üzgün olduğu görülürken, torunu da gözyaşlarına hakim olamadı.
DİLEKÇEYE RAĞMEN GÖRÜŞMEDİLER
Cezaevinde savcıya dilekçe vermesine rağmen savcının kendisiyle görüşmediğini belirten Erselligil, “Aramızda çürük elmalar çok. Daha sonra konuşacağım, Ankara valisiyle de görüşeceğim” diye konuştu.
Eşinin tahliye olmasına sevindiğini söyleyen 25 yıllık eşi Zeynep Erselligil de “Çok mutluyum, cezaevinde biraz hastalanmış üzüldüm.” dedi. (ANKARA)
ÖNCEKİ HABER

Başbakanın danışmanı intihalci mi?

SONRAKİ HABER

Diyarbakır’da kayyum protestosu sürüyor: Amed bizimdir bizim kalacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa