03 Mart 2010 00:00

OKULA MI GİTSİNLER HASTANEYE Mİ?

PENDİK Esenyalı Mahallesi’nde bulunan Ergenekon İlköğretim Okulu’nda temizlik krizi yaşanıyor.

Paylaş

PENDİK Esenyalı Mahallesi’nde bulunan Ergenekon İlköğretim Okulu’nda temizlik krizi yaşanıyor. Okulun temizlenmediği ve bu nedenle sağlığa uygun olmadığını söyleyen veliler çocuklarının sürekli hastalandığını belirtiyorlar.
Okul çıkışı öğrenci velilerinin gazetemize yaptığı açıklamada özelikle kronik hastalıkları bulunan öğrencilerin okulun temizlenmemesi yüzünden her gün mikrop kaptıklarını söylüyorlar. Temizlik ve yakacak için her dönem velilerden para alındığını buna rağmen okulun temizliğinin yapılmadığına dikkat çeken veliler, defalarca okul müdürüne sorunlarını anlatmalarına rağmen hiçbir önlem alınmadığına dikkat çektiler. Veliler gerekirse ilçe milli eğitime başvuracaklarını anlattılar. Okulda 6 temizlik çalışanının bulunmasına rağmen temizlik malzemelerinin de kullanılmadığı iddia ediliyor. 2 çocuk annesi Özlem Gül, asgari ücretle zaten zar zor geçindiğini, bir de her gün hastane masrafı çıkmasının hayatı iyice zorlaştırdığını söyledi. Devlet okulunda eğitimin sağlığın her şeyin paralı olmasının doğru olmadığını söyleyen Gül, çocukların sağlıklı eğitim görmesi için gereken yerlere başvurmayı düşündüklerini söyledi.
Her yıl aynı sorunla karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Necla Yamuc “Çocuklar eğitim mi alacaklar hastaneye mi yetişecekler şaşırmış durumdayız” dedi. Özelikle kronik hastalığı bulunan çocukların bu durumdan hemen etkilendiğine dikkat çeken Yamuc 50 TL aidat ödediklerini ancak çocukların sağlığını kimsenin düşünmediğini sözlerine ekledi. Çocuklarının hastalanmasından korktuğunu söyleyen Melahat Güney de sorunun çözülmesi için toplantılar yapacaklarını söyledi. (İstanbul/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Kardeş okula 411 kitap yardımı yapıldı

SONRAKİ HABER

Erdoğan'dan İmamoğlu'ya gözdağı: Başkanlığı düşecektir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa