04 Mart 2010 05:00

İŞÇİLER SORUNLARINI TARTIŞACAK

ESENYURT, Kıraç ve Beylikdüzü’nde örgütlü ve örgütsüz işyerlerinde çalışan işçiler, sendikal hak ve özgürlüklerin tartışıldığı bir toplantı düzenleyecek.

Paylaş

ESENYURT, Kıraç ve Beylikdüzü’nde örgütlü ve örgütsüz işyerlerinde çalışan işçiler, sendikal hak ve özgürlüklerin tartışıldığı bir toplantı düzenleyecek. 14 Mart Pazar günü saat 15.00’de Esenyurt İş Merkezi’nde düzenlenecek olan toplantının çağrıcıları arasında Belediye-İş 2 No’lu Şube ve Haber-İş 1 No’lu Şube de bulunuyor. Sendikadan istifa etmedikleri için işten atılan ve direnişe geçen Esenyurt Belediyesi işçileri de düzenlenecek toplantının örgütleyicileri arasında yer alıyor.
Sunny, Baydemirler, Sunset, Mercedes gibi fabrikalardan işçilerin katılacağı toplantıya ilişkin açıklama yapan işçiler “Biz bu toplantıyı haklarımızın gasbedilmesine karşı örgütlenmeyi ve mücadeleyi tartışacağımız bir toplantı olarak değerlendiriyoruz” dediler.
Toplantı hazırlıklarını sürdüren komite adına açıklama yapan Matbaa İşçisi Mustafa Durukan “Bölgemizde işsizlik giderek artıyor. Çalışanlar da düşük ücrete mahkum ediliyor. Artık 3 işçinin yapacağı iş 1 kişiye yaptırılıyor. Biz sessiz kaldıkça koşullar giderek ağırlaşıyor ve sosyal haklarımız giderek yok oluyor” dedi. Esenyurt Belediyesi işçilerinin mücadelesine de değinen Dorukan “Onların karşılaştığı bir çok işyerinde işçilerin başına geliyor. Biz bu nedenlerle bu sorunları nasıl aşabiliriz diye bir araya geliyoruz” dedi. Sendikaları da göreve çağıran Dorukan, sendikaları yüzlerini örgütsüz işçilere dönmeye çağırdı. (İstanbul/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Kocaeli’nde güvenceli iş için mücadele çağrısı

SONRAKİ HABER

Bodrum'da makilik alanda yangın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa