04 Mart 2010 00:00

AMiRALLERE ‘SUGA’ SORGUSU

BALYOZ operasyonu çerçevesinde tutuklanan Muvazzaf Amiraller Semih Çetin ve Aziz Çakmak’a,...

Paylaş

BALYOZ operasyonu çerçevesinde tutuklanan Muvazzaf Amiraller Semih Çetin ve Aziz Çakmak’a, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın Ege Denizi’nde Yunanistan ile kriz çıkarmasını öngören Suga planı soruldu. Çetin soruyu “Daha önce böyle bir planı duymadım. Bana okuduğunuz kadarıyla gerçekse bu plan hükümeti yıkma plandır^” diye yanıtladı.
Başka bir soruya ise “O dönemde Ankara’da görevli olduğum için Balyoz planıyla ilgili çalışmaya katılmadım. Seminere de iştirak etmedim” yanıtını verdi.
REDDETTİLER
Emekli Binbaşı Levent Bektaş’tan ele geçirilen bir CD’de yer alan, “Semih Çetin bizi taşıyacak en güçlü aday, genel konsepte uygun” sözleriyle ilgili de “Bektaş’ı tanımıyorum. neden böyle bir değerlendirmede bulunduğunu bilmiyorum” dedi.
Tuğamiral Aziz Çakmak’a da benzer sorular yöneltildi. Seminer sırasında Ankara’da görevli olduğunu belirten Çakmak, Balyoz planından haberi olmadığını söyledi.
SAYI 37’YE YÜKSELDİ
Öte yandan Balyoz darbe planı iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturmada 2 muvazzaf asker daha tutuklandı. Son tutuklanma kararlarıyla beraber Balyoz soruşturmasındaki toplam tutuklu asker sayısı 37’ye yükseldi. (İSTANBUL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘BİR NUMARA’ TATBİKATI YÖNETİYOR!

SONRAKİ HABER

Savcı Şanal’dan çarpıcı açıklama!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...