04 Mart 2010 05:00

Şili’de sokağa çıkma yasağı

ŞİLİ’de 8.8 büyüklüğündeki depremin ardından yağmadan korkulan üç kentte daha, gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Paylaş

ŞİLİ’de 8.8 büyüklüğündeki depremin ardından yağmadan korkulan üç kentte daha, gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yetkililer, halkın yağma endişesinin giderilmesi amacıyla depremin merkez üssünün 200 km kuzeyindeki bir hat boyunca Curico, Molina ve Sagrada Familia kentlerinde gece yarısıyla 06.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini belirtti. Depremin vurduğu Şili’de bu önlemin uygulandığı kent sayısı da 7’ye yükselmiş oldu.
Ülkenin ikinci büyük kenti Concepcion’da da yağma riskinin devam etmesi yüzünden yetkililer, pazar gününden beri uygulanan sokağa çıkma yasağı süresini, 18.00’den öğleye kadar 18 saate yükseltti. Pazar ve pazartesi yoğun yağmaya ve mağazaların ateşe verilmesine sahne olan Concepcion’da halkın büyük bölümü kendilerini savunmak için gruplar oluşturdu.
Son bilançoya göre, 800’e yakın kişinin öldüğü depremin üzerinden 4 gün geçmesinin ardından kurtarma ekipleri, Concepcion kentinde 14 katlı bir binanın enkazı altında kalan 7 kişiye ulaşmaya çalışıyor. (DIŞ HABERLER)
ÖNCEKİ HABER

Irak’ta intihar saldırısı

SONRAKİ HABER

Dersim'de askeri aracın ezdiği 21 yaşındaki genç hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa