05 Mart 2010 05:00

“Tiyatro… Tiyatro…” 20. yaşına yenilenerek giriyor

YAYIN hayatında 20. yılına giren, Türkiye’nin uzun soluklu kültür-sanat ...

Paylaş

YAYIN hayatında 20. yılına giren, Türkiye’nin uzun soluklu kültür-sanat dergisi “Tiyatro… Tiyatro…”, yeni yaşında yenilenen yüzü, genişletilen içeriği, değişen yönetim kurulu ve farklı projeleri ile kalitesine kalite katıyor!
Dergi, bundan böyle Türkiye genelinde büyük kitabevlerinin tümünde ve gazete bayilerinde okurlarıyla buluşacak. Dergi ayrıca, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı kütüphanelerde de yer alacak.
SADECE TİYATRO DEĞİL
20. yılını kutlayan dergi, baskı kalitesini ve sayfa sayısını artırarak okuyucularına 64 yerine 80 sayfalık bir dergi olarak ulaşacak. Dergiye ilave edilen 16 sayfanın bir kısmı kültür-sanat sayfası olarak düzenlenirken, bu sayfalarda kültür-sanat ajandasının yanı sıra sanatın diğer kollarından haberlere ve aktivitelere de yer verilecek. Aynı zamanda sanatseverler artık, derginin mart ayında yenilenen www.tiyatrodergisi.com.tr adresli internet sitesinden, tiyatro dışındaki sanat dallarını da takip edebilecekler. Derginin, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştireceği “Ustalara Saygı” projesinde ise Türk tiyatrosunun ustalarıyla gerçekleştirilecek biyografik söyleşiler, dergi ile birlikte DVD olarak okurlara ulaştırılacak. Dergi bundan böyle, www.pecya.com’un TÜBİTAK desteğiyle geliştirdiği arşivde tüm sayılarıyla yer alacak.
“Tiyatro Ödülleri”, bu yıldan itibaren ekim ayının ilk pazartesi günü, İBBŞT Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleştirilecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Sabah-atv’ye grev pankartı yeniden asıldı

SONRAKİ HABER

İSMEK ihalelerini 15 yıldır Beyaz Holdin'e bağlı şirketler almış

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa