06 Mart 2010 05:00

Kızılay’ın kapatılmasına tepki!

KIZILAY Tıp Merkezi İzmit Şubesi’nin kapatılmasını, Kızılay çalışanı hekimler ve Kocaeli Tabip Odası (KTO), yaptığı basın açıklaması ile protesto etti.

Paylaş

KIZILAY Tıp Merkezi İzmit Şubesi’nin kapatılmasını, Kızılay çalışanı hekimler ve Kocaeli Tabip Odası (KTO), yaptığı basın açıklaması ile protesto etti. Kızılay Tıp Merkezi önünde açıklama yapan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Esra Yüksek, Kızılay Tıp Merkezleri ve hastanelerinin kapatılmasıyla çalışanların da mağdur edildiğini ifade etti.
Yüksek, Kızılay’ın sağlık alanını ana faaliyet alanı olarak belirlediğini söyleyerek, “Kızılay, ana amacının sağlık hizmeti fiyatlarında piyasada denge rolü oynamak, afetlerde sağlık yardımı ve sağlık hizmeti vermek olduğunu söyler. Acaba kurum yöneticilerinin, kurumun bu amaçlarından haberi yok mu” diye sordu.
Günde 650 hastaya bakan İzmit Şubesi’nin, Kocaeli’nin en kârlı kuruluşlarından biri olduğuna dikkat çeken Yüksek, “30 Mart’a kadar zamanı olmasına rağmen bir gecede vatandaşa haber verilmeden Kızılay Tıp Merkezi’nin kapısına kilit vuruldu. Sağlık hizmetini kendine yük gören Kızılay’ın tüzüğünde yazılan hayır kurumu ibaresine ters olan bu anlayış, sağlık alanının piyasaya terk edilmesine önayak olmak demektir” şeklinde konuştu.
Kızılay Tıp Merkezi’nin doktorlarından Şefik Postalcıoğlu ise “Halk adına çok üzücü bir durum ortaya çıktı. Vatandaşlar burada çok iyi sağlık hizmeti alıyordu” diye konuştu. Kızılay’a gelen hasta ve hasta yakınları ise Kızılay’ın kapatılmasına tepki göstererek eyleme katılım sağladılar. (Kocaeli/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

‘PERFORMANS’ TIP EĞİTİMİ İÇİN TEHDİT

SONRAKİ HABER

Suudi Arabistan: İran'ın yaptığı kanıtlanırsa savaş eylemi olarak değerlendirilecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa