06 Mart 2010 00:00

Tartışmalı tatbikat dün sona erdi

2010 Kış Tatbikatı’nın dün son günü yapıldı.

Paylaş

2010 Kış Tatbikatı’nın dün son günü yapıldı. Her yıl rutin şekilde geçen ve gündeme ancak askeri hedeflerin vurulduğu görüntülerle gelen kış tatbikatı, bu yıl tatbikatı yönetecek isim nedeniyle gündemin en tepesine yerleşmişti.
Erzincan iddianamesinde 1 numaralı sanık olarak terör örgütü liderliğiyle suçlanan 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk’in yöneteceği tatbikat başlamadan önce, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün tatbikatı izlemeye gitmeyeceği haberi medyada yer aldı.
Çıkan haberler üzerine Genelkurmay Başkanlığı, yaptığı açıklamada tatbikatı sadece kuvvet komutanlarının izleyebileceği şekilde düzenlediklerini belirtmişti.
Kars’ta havaalanına inen Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ için alınan olağanüstü güvenlik önlemlerinin, Başbuğ ile Saldıray Berk’in birlikte görüntülenmemesi için alındığı öne sürüldü. Öte yandan, Genelkurmay Başkanlığı tarafından 1-5 Mart tarihleri arasında Sarıkamış’ta düzenlenen ‘2010 Kış Tatbikatı’ görüntüleri basın mensuplarına dağıtıldı. (ERZURUM)
ÖNCEKİ HABER

HAYAT YAZILARI

SONRAKİ HABER

Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanları görevden alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa