08 Mart 2010 00:00

Esenyurt’ta ortak etkinlik

İSTANBUL Esenyurt’ta dernekler, bir araya gelerek 8 Mart etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliği gerçekleştiren derneklerin yöneticileriyle görüştük.

Paylaş

İSTANBUL Esenyurt’ta dernekler, bir araya gelerek 8 Mart etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliği gerçekleştiren derneklerin yöneticileriyle görüştük.
Erenler Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Cengiz Altınarık, bu günün emekçi kadınların yaşamış olduğu sıkıntıların, maruz kaldıkları işkencelerin, zorlukların, haksızlıkların, yoksullukların karşısında verilen mücadelelerle de anıldığını söyledi.
Amasyalılar Derneği Başkanı Ali Koçak, kadınların şu anki durumunun değişmesi için erkeklere de görevler düştüğünü belirtti.
Esenyurt’ta Birlik Platformu olarak Emekçi Kadınlar Günü’nde güzel işler yapmak için mücadele ettiklerin anlatan Esenyurt Tokatlılar Derneği Başkanı İsmail Çelebi, “İlk defa böyle bir şey yapılıyor. Bundan sonra bu etkinliklerin daha güzel, daha geniş katılımlı olacağını düşünüyoruz” dedi.
Esenyurt Tokatlılar Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Ergin ise amaçlarının emekten yana olan herkesi bir çatı altında birleştirmek, onların ortak sorunlarına ortak çare aramak olduğunu belirterek, “Emekçiler bir araya gelmediği sürece yaşadığımız sorunlara çözüm bulunamayacağı görülmektedir” diye konuştu.
Bu günün çok anlamlı olduğunu söyleyen Esenyurt Erzincanlılar Derneği Başkanı Yaşar Gül de, 5 dernek ve 4 cemeviyle bir araya gelerek bu etkinliği düzenlediklerini kaydetti. (İstanbul/EVRENSEL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

KÖRFEZ’DE KADIN ŞENLİĞİ

SONRAKİ HABER

‘Adalet’ yürüyüşüne müdahale: Vekil darp edildi, çok sayıda kişi gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...