08 Mart 2010 00:00

DİYARBAKIR KARARA TEPKİLİ

Diyarbakır Teknik Direktörü Güvenç Kurtar: Keşke Bursa’da ve burada yaşananlar olmasaydı. Seyircimiz durulacaktı.

Paylaş

Diyarbakır Teknik Direktörü Güvenç Kurtar: Keşke Bursa’da ve burada yaşananlar olmasaydı. Seyircimiz durulacaktı. Şöyle bir şey var, ne olursa olsun seyircimiz hakikaten dolmuş, çok gergin, en ufak bir tahrikte bunu yapacak. Bundan sonra neler olacak o önemli. Ligde kalmayı kim ne derse desin başaracağız.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Spor Kulübü Başkanı Metin Kılavuz: Hakemin tatil kararı yanlış. Bursa’da oynanan maçta Diyarbakırspor takımının karşılaştığı ve yaşadığı olaylar daha büyüktü. Orada maç tatil edilmedi. Bu tatil kararı kente olumsuz yansıyacaktır. Federasyonun bu kararla ilgili toplanıp yeni bir karar almasını umuyoruz.
Diyarbakır Baro Başkanı Emin Aktar: Bursa’da oynanan maçta Diyarbakırspor’a yönelik yabancı madde atılmasına rağmen maç tatil edilmedi. Diyarbakır’da hiçbir anons yapılmadan hakemler soyunma odasına gitti. Hakemin amacı, maçı 90 dakika oynatmak değildi. Hakemler, maçın oynanması için gereğini yapmadı. Aylardır bu maçla ilgili gerginlik vardı. Federasyon, ne yazık ki bu maçın tansiyonunu düşürmek için gerekli duyarlılığı göstermedi. En adil karar, maçın tekrar edilmesidir. Diyarbakırspor’un hükmen yenik sayılması yanlış olur. Hakem yanlı bir karar verdi. Maçın tatil edilmesini gerektirecek kadar büyük olaylar yaşanmadı.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise maç sonrası yaptığı açıklamada “İki takım için de çok önemli bir maçtı ama gördük ki, burada maç yaptırılmayacak ve normal bir maç oynanmayacak” dedi.
Reklam
ÖNCEKİ HABER

ROJEV

SONRAKİ HABER

Üreticiler, Tüm Köy Sen için kurucu heyet oluşturdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...