08 Mart 2010 00:00

Ünsoy’da işçiler iş bıraktı patron ücretleri ödedi

MANİSA’nın Çobanisa köyünde faaliyet yürüten Ünsoy Fabrikası işçileri, 4 aydır ücretlerinin ödenmemesi nedeniyle iş bıraktı.

Paylaş

MANİSA’nın Çobanisa köyünde faaliyet yürüten Ünsoy Fabrikası işçileri, 4 aydır ücretlerinin ödenmemesi nedeniyle iş bıraktı. Eylem üzerine patron, işçilerin ücretlerini ödedi.
Fabrika bahçesinde toplanıp fabrika müdürüyle görüşen işçiler, ücretlerinin neden ödenmediğini sordular. Fabrika müdürü tarafından işçilere yapılan açıklamada, üretilen malların yurtdışına ihraç edildiği, ancak yurtdışından ödeme yapılmadığı ileri sürüldü. Bunun üzerine işçiler, ücretleri hesaplarına yatırılıncaya kadar iş bırakma eylemi yapacaklarını dile getirdiler. Fabrika müdürü, kendilerine birkaç gün süre verilmesini, en kısa sürede bu sorunu çözüme kavuşturacaklarını söylemesine rağmen, işçiler eyleme devam ettiler ve servislere binerek evlerine döndüler. Eylemin sürmesi üzerine patron, ücretleri ödedi.
UYARMIŞTIK!
Ünsoy Fabrikası’nda çalışan ve işten atılma tehlikesi nedeniyle ismini yayınlamadığımız bir işçi[RTF bookmark end: BM1], bundan yaklaşık 4 ay önce yine fabrika bahçesinde toplandıklarını ve ücretlerinin ödenmesi için uyarıda bulunduklarını hatırlattı. “Buna karşın 3 aydır herhangi bir ödeme yapılmadı. Canımıza tak etti artık, biz de toplu olarak iş bırakma eyleminde bulunduk” diyen işçi, patronun, üretim durunca ücretlerini hesaplarına yatırdığını anlattı. (Manisa/EVRENSEL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Asker-üniversite el ele!

SONRAKİ HABER

Suriyeli Mahmud elleri ile kazıyarak enkazdan kurtardığı depremzede çift ile buluştu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa