09 Mart 2010 00:00

Kadınlardan tatil talebi

8 MART İstanbul Kadın Platformu, İstanbul Valiliği önünde 8 Mart’ın resmi tatil olması talebiyle basın açıklaması yaptı.

Paylaş

8 MART İstanbul Kadın Platformu, İstanbul Valiliği önünde 8 Mart’ın resmi tatil olması talebiyle basın açıklaması yaptı. Platform adına açıklamayı okuyan Eğitim Sen İstanbul 3 No’lu Şube Kadın Sekreteri Özlem Bayrak Noyan, savaşlara, kapitalizme, şiddete, ırkçılığa ve erkek egemenliğine karşı mücadeleyi yükseltmek için 8 Mart Kadın Platformu olarak yeniden bir arada olduklarını belirtti. 8 Mart’ın resmi tatil olması için aynı zamanda bir imza kampanyası yürüteceklerini duyuran Noyan, “Bütün kadınlarla yaşamın her alanında yan yana, omuz omuza, el ele olduğumuz sürece başarılı olacağına inanıyoruz” dedi.
MÜCADELE ÇAĞRISI
8 Mart Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde sağlık emekçileri tarafından da kutlandı. Fakülte içinde yapılan basın açıklamasında, sağlık emekçileri, “Yaşasın 8 Mart, yaşasın mücadelemiz”, “Cinsel, sınıfsal, ulusal sömürüye son” sloganları attılar. Basın açıklamasını okuyan SES Aksaray İşyeri Temsilcisi Ayşe Tuncer, “Sözümüzü söylemek, önümüzdeki engelleri azaltmak için; işyerlerimizde 24 saat açık ve ücretsiz, emzirme odaları-okul öncesi ücretsiz eğitim, vardiyalara servis, süt izinlerinin yeniden düzenlenmesi, doğum sonrası ücretli izin sürelerinin artırılması, işten atmaların yasaklanması, güvenceli iş, şiddete uğrayan ekonomik-sosyal yoksunluk içindeki kadınlara barınma evleri açılması talepleri ile daha çok mücadele etmeye çağırıyoruz” diye konuştu. (İstanbul/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

‘Kadın Kenti’nde binlerce kadın

SONRAKİ HABER

Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu: Adli yıl açılışı önemli diyalog zemini

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa