10 Mart 2010 05:00

EK BiNA iSTiYORLAR

PENDİK Esenyalı Mahallesi’nde bulunan Ergenekon İlköğretim Okulu’nda temizlik sorunuyla ilgili gazetemizde çıkan haber üzerine Okul Aile Birliği Başkanı açıklama yaptı.

Paylaş

PENDİK Esenyalı Mahallesi’nde bulunan Ergenekon İlköğretim Okulu’nda temizlik sorunuyla ilgili gazetemizde çıkan haber üzerine Okul Aile Birliği Başkanı açıklama yaptı. Okul Aile Birliği Başkanı Metin Gürboluk, okulda temizlik sorunu yaşanmadığını asıl sorunun sınıfların kalabalıklığı olduğunu iddia etti. Çocukların hastalanmasının söz konusu olmadığını savunan Gürboluk, “Asıl sorunumuz 1800 öğrencinin bulunması ve her sınıfta yaklaşık 60 öğrencinin bulunması” dedi. Gerekli yerlere ek bina için başvurduklarını ancak sonuç alamadıklarını söyleyen Gürboluk, “Yetkililer bu konuda duyarsız. Bunun için yeniden velilerle görüşerek bu talebimizi hem ilçe hem de il milli eğitim müdürlüklerine bildireceğiz” diye konuştu. Gürboluk, 60 öğrencinin okuduğu bir sınıfta hem örgencilerin dersi anlayamadıklarını hem de çeşitli sağlık sorunlarının yaşanmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.
Sınıfları ve okulun tamamını bizlere gezdiren okul müdürü de kendisiyle ilgili iddiaları yalanladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın uygulamaları neyse bu okulda da aynı şeylerin uygulandığını söyleyen okul müdürü, haberde ismi geçen şahısların kendi okullarında veli olarak bulunmadıklarını da ifade etti. (İstanbul/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Kas hastalıkları ele alındı

SONRAKİ HABER

Bursa Demokrasi Güçleri ulaşım zammını ve YSK kararını protesto etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa