11 Mart 2010 05:00

zama zingo

* Biyolojik akrabalık merakı filmlerde dizilerde hep olur da, Kapalıçarşı gibi dizide bunun savunmasını yapmaları çok sinir bozucu. Çünkü Kapalıçarşı...

Paylaş

* Biyolojik akrabalık merakı filmlerde dizilerde hep olur da, Kapalıçarşı gibi dizide bunun savunmasını yapmaları çok sinir bozucu. Çünkü Kapalıçarşı, şunun yaşandığı bir dizi: Cemal karakteri, babasından bir yarar görmemiş, Ziya babayı babası bilmiş, onun tarafından yetiştirilmiş ve ailesi olmuş. Bu yüzden, “öz” kardeşi olmasa da kardeş bildiği kız ona aşık olduğunu söyleyince, bunu hep beraber Cemal, ailesi ve izleyiciler olarak ayıpladık. Cemal’in öz ailesi nasıl insanlardı; babası, annesi, kardeşi ne yapar diye merak etmesi de anlaşılır bir şey. Ama yeni ortaya çıkan kız kardeşi, bir kez tanıdıktan sonra onu bu kadar hayatlarına sokmaya çalışmaları, “Cemal’in kardeşi” muhabbeti yapmaları saçma. Çünkü değil, kimsenin kardeşi değil o. Bir de, kız hamile kaldığı haberini verince, ölen Cemal’in eşi “Cemal’in kanından bir bebek” diye duygulanmaya başlıyor. Bırakın şu kan muhabbetini, meselenin o olmadığının canlı kanıtı Cemal’di işte!
* Samanyolu dizisi, dizi müziği olarak Samanyolu şarkısını kullanmaya başladı. Başlarda yoktu, sonradan çıktı. Bu mantıkla gidilirse, Gönülçelen de mesela Teoman’ın şarkısını kullanabilir. Kavak Yelleri de Nilüfer’den Kavak Yelleri’ne yer verebilir. Belki yapıyorlardır da ben fark etmemişimdir.
ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
ÖNCEKİ HABER

Vahşeti halklara teşhir etmeliyiz

SONRAKİ HABER

İnci Sözlük ile Uludağ Sözlük’ün %50 hissesi satıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa