12 Mart 2010 00:00

Derse polis girmesine İstanbul’daki Ardahanlılardan tepki

GAZETEMİZİN dünkü sayısında yer alan Ardahan’da öğretmen açığının polisler tarafından kapatılması haberi üzerine, İstanbul Ardahanlılar Derneği Başkanı Tuncer Dağ bir açıklama yaptı.

Paylaş

GAZETEMİZİN dünkü sayısında yer alan Ardahan’da öğretmen açığının polisler tarafından kapatılması haberi üzerine, İstanbul Ardahanlılar Derneği Başkanı Tuncer Dağ bir açıklama yaptı.
Açıklamasında, Ardahan’da bugüne kadar 13 Milli Eğitim müdürünün değiştiğine dikkat çeken Dağ, taşımalı eğitim sisteminin uygulanmasının birçok soruna neden olduğunu belirtti.
“Ardahan bu zamana kadar 13 Milli Eğitim müdürü değiştirdi. Nüfusu 174 binken 90 bine düştü. Göç veren bir il olmasına rağmen eğitimdeki personel sayısı giderek artıyor. Nüfusun düşüşüne orantılı olarak büyümesi gerekirken tersi oranda ilerliyor” diyen Dağ, Ardahan’da 81 okulda müdür, 100’e yakın okulda ise müdür yardımcısı olmadığına dikkat çekti.
CİDDİ SORUNLAR ÇIKAR
Okullardaki branş öğretmenleri açığının polisler tarafından kapatılmasının ciddi sorunlar yaratacağına vurgu yapan Dağ açıklamasında şunları dile getirdi: “Bu uygulama öğrencilerin psikolojisini bozar. Özellikle sınava hazırlanan öğrencilerin karşılarında polisleri görmesi psikolojik sorunları beraberinde getirir ve başarı oranını daha da düşürür. Ardahan’da eğitim seviyesi giderek düşüyor. Başarılı iller arasındayken geçtiğimiz ÖSS sınavında başarısız illerden biri olduk. Hükümet bu sorunla ilgili önlem almalı. Biz dernek olarak Ardahan’a 10 bin civarında kitap yolladık. Biz istediğimiz kadar gönderelim eğitimin kalitesi yükselmediği sürece bir şey değişmez. Devletin konuya el atması lazım.” (İSTANBUL)
ÖNCEKİ HABER

Anadolu Universitesi’nde yasaklı dönem

SONRAKİ HABER

Bingöl'deki madencilik projesine Danıştay "dur" dedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa