12 Mart 2010 00:00

9 Eylül Hastanesi işçileri sendikalı oldu

UZUN bir süreden bu yana sendikalaşma mücadelesi veren 9 Eylül Hastanesi taşeron işçileri...

Paylaş

UZUN bir süreden bu yana sendikalaşma mücadelesi veren 9 Eylül Hastanesi taşeron işçileri, Genel-İş 4 No’lu Şube’nin işyerine getirdiği noter aracılığıyla sendikaya üye oldular.
İşçilere yönelik patron baskısı da üst düzeye çıktı. Şirket temsilcileri son olarak işçileri, sendikaya üye olmaları durumunda kıdem tazminatlarını ödememekle tehdit ettiler.
İşçiler sabah saatlerinden itibaren Hastane bahçesindeki SES İşyeri Temsilciliği’ne gelerek sendikaya üye oldular. İşçiler daha iyi olanaklarla ve güvenceli olarak çalışma istekleri doğrultusunda sendikaya üye olduklarını belirttiler.
Genel-İş 4 No’lu Şube Başkanı Erkan Karaca da, işçilerin talepleri doğrultusunda işyerine noter getirerek işçileri üye yaptıklarını ifade etti. Karaca, taşeronlaşmanın giderek yaygınlaştırıldığı günümüzde sendikaların da işçi sınıfının geleceği için taşeron firmalarda örgütlenmeyi hedeflemeleri gerektiğini belirtti.
Karaca, işveren temsilcilerinin kıdem tazminatlarını ödememe tehditlerinin yasalara aykırı olduğunu vurguladı. (İzmir/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Newroz Kürtlerin irade beyanı olacak

SONRAKİ HABER

Çanakkale’de yolcu otobüsü devrildi, yaralılar var

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa