15 Mart 2010 04:00

BDP Eş Başkanı Demirtaş TARİŞ’i ziyaret etti

BARIŞ ve Demokrasi Partisi’nin (BDP) İzmir İl Örgütü 1. Olağanüstü Genel Kurulu’na katılmak üzere İzmir’de bulunan...

Paylaş

BARIŞ ve Demokrasi Partisi’nin (BDP) İzmir İl Örgütü 1. Olağanüstü Genel Kurulu’na katılmak üzere İzmir’de bulunan BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, direnişte olan TARİŞ işçilerini ziyaret etti. Demirtaş, hakları için direnen işçilerin ülkenin demokratik gelişimine de katkı yaptığını belirterek, TARİŞ işçisinin sorununu Meclis’e taşıyacaklarını ifade etti.
Çoğunluğu Egeli olan TARİŞ işçileri, Selahattin Demirtaş ve beraberindeki BDP’lileri alkış ve sloganlarla karşıladı. Demirtaş, ziyarette yaptığı konuşmada, ülkede yeterince kaynak olmasına rağmen kaynakların birilerine peşkeş çekildiği için işçi ve emekçinin alın terinin ödenmediğine dikkat çekti. “Sakın ola halkımız, emekçinin hakkı için para yok yalanlarına kanmasın. Türkiye’nin kaynakları çok, maddi manevi zenginliği ile çok güçlü bir ülke. Ama Ankara’daki bürokrasi bu kaynakları çarçur ediyor. Emekçiye, memura ödenecek kaynaklar israf ediliyor. Bugün işçi evine ekmek götüremiyor” diye konuştu.
‘MÜCADELENİZ BARIŞA HİZMET EDİYOR’
İşçilerin birlikte mücadelesinin ve sömürüye karşı duruşunun Türkiye’de çok şeyi değiştireceğini dile getiren Demirtaş, “Buradaki mücadeleniz sakın ola ki boşa gidiyor diye düşünülmesin. Burada attığınız her slogan, geçirdiğiniz her saniye, Türkiye’de demokrasi, barış ve emeğe duyulan saygının gelişmesine yol açıyor. Bundan hiç şüpheniz olmasın” dedi. Türkiye emekçisinin kendi ülkesinin barışı, demokrasisi ve emeğin geleceği, çocuğunun geleceği için onuru için gerektiğinde sokağa çıkabileceğini gösterdiğini dile getiren Demirtaş, “Ne mutlu bize ki Türkiye emekçisi diriliyor. Direniyor. Türkiye emekçisi, Türkiye’yi demokratikleştiriyor. Bu nedenle sizi kutluyorum. Sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi. Demirtaş, TARİŞ işçisinin sorunlarını ve talebini Meclis’e taşıyacaklarını belirtti. (İzmir/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

TEKEL işçileri AKP’yi rahat bırakmıyor

SONRAKİ HABER

Ezîdî kadınlar: Kendi topraklarımızda özgür yaşamak istiyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa