16 Mart 2010 00:00

BES üyesi maliye emekçileri, talepleri için 25 Mart’ta iş bırakacak

BES Genel Başkanı Osman Biçer, Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nda çalışan emekçilerin sorunlarıyla ...

Paylaş

BES Genel Başkanı Osman Biçer, Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nda çalışan emekçilerin sorunlarıyla ilgili eylem takvimini açıkladı. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) yeniden yapılandırılması çalışmalarının, bu aylarda TBMM gündemine getirileceğini hatırlatan Biçer, “Yeniden yapılandırma sırasında, GİB’de ve Maliye Bakanlığı’nda çalışan tüm emekçilerin ekonomik, özlük ve sosyal sorunlarının çözülmesini talep ediyoruz” dedi.
Biçer, eşit işe eşit ücret istediklerini, uzman olanlarla olmayanlar arasındaki ücret farkının kaldırılmasını talep ederek, ek ücretlerin artırılarak yeniden düzenlenmesini istediklerini söyledi. Veri hazırlama kontrol işletme kadrosunun sınavsız verilmesi gerektiğini vurgulayan Biçer, toplam kalite, performans, turnike, kamera gibi uygulamaların kaldırılmasını istedi. İş güvenceli yeni personel alımı talebini tekrarlayan Biçer, ücret belirleme politikasının performansa bağlı tutulmaması gerektiğinin altını çizdi. Naklen atama ve geçici görevlendirme uygulamalarıyla, tasfiye politikalarına son verilmesini isteyen Biçer, görevde yükselme sınavları düzenlenmesini talep etti. Biçer, uygulamaların iş güvencesi, ücret adaletsizliği ve istihdam belirsizliğine yol açtığına dikkat çekti.
EYLEM PROGRAMI
Biçer, tüm bu taleplerle ülke genelinde yapacakları eylemleri şöyle sıraladı:
*15-25 Mart faks çekme eylemleri
*17 Mart Vergi Dairesi Başkanlıkları ve Defterdarlıklar önünde kitlesel basın açıklamaları
* 25 Mart Maliye Bakanlığı ve GİB birimlerinde yarım günlük iş bırakma ve Vergi Dairesi Başkanlıkları ve Defterdarlıklarda kitlesel oturma eylemleri. (Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Halepçe katliamı lanetlendi

SONRAKİ HABER

Donald Trump'tan Türkiye ve F-35 açıklaması: Satmayacağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa