16 Mart 2010 00:00

YAMANLAR’DA BAZ EYLEMi

YERLEŞİM yerlerine kurulan baz istasyonlarına karşı halk, tepkilerini ifade ediyor.

Paylaş

YERLEŞİM yerlerine kurulan baz istasyonlarına karşı halk, tepkilerini ifade ediyor. En son örnek de geçtiğimiz pazar günü Yamanlar semtinde yaşandı. Barış Caddesi’nde Yamanlar Karakolu’nun karşısında bulunan Sultan Apartmanı’nın çatısında kurulu olan baz istasyonunu protesto eden mahalle sakinleri, Nâzım Hikmet Parkı’nda toplanarak bina önüne yürüdüler.
HALKA GÖZ YAŞARTICI BOMBA
Çatıya çıkıp baz istasyonunu sökmek isteyen mahalle sakinlerini, polis, göz yaşartıcı gaz kullanarak engelledi. Çıkan arbede üzerine halk, yolu trafiğe kapattı. Mahalle sakinleri, baz istasyonunun kurulu olduğu binanın sahibi Hasan Doğan’ın yanlarına gelmesini, aksi halde yolu trafiğe açmayacaklarını belirttiler. Avukatların araya girmesi sonucu bir süre sonra yolu açan mahalle halkı, baz istasyonu oradan kaldırılıncaya kadar bu işin arkasını bırakmayacaklarını, hukuki sürecin takipçisi olacaklarını belirtti ve her gün eylemlerine devam etme kararı aldı.
Mahallede yaşayan Zeynep Küçük, bina sahibinin GSM şirketinden 125 bin lira ve ayrıca her ay 3 milyar aldığını duyduklarını söyledi. Bir başka mahalleli, mahallede 7 tane baz istasyonu olduğunu, bina sahibinin binadan taşındığını, ama mahallede 100 kişinin kanser olduğunu söyledi. (İzmir/EVRENSEL)
Mehmet Ali Kömürcü - Bülent Taşpınar
ÖNCEKİ HABER

Emekçi kadınlar 8 Mart etkinliklerinde buluştu

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa