16 Mart 2010 00:00

Emekçi kadınlar 8 Mart etkinliklerinde buluştu

EMEK Partisi Eyüp İlçe örgütünde kadınlar, 8 mart Dünya emekçi kadınlar günü kapsamında şenlikte bir araya geldiler.

Paylaş

EMEK Partisi Eyüp İlçe örgütünde kadınlar, 8 mart Dünya emekçi kadınlar günü kapsamında şenlikte bir araya geldiler.
Şenlikte ‘Kadın emeğinin yolculuğu’ belgeseli gösterildi. Etkinlikte konuşan BDP Eyüp İlçe EşBaşkanı Tengaver Yılmaz, “Bu ülkede savaş da, yoksulluk da, işsizlik de en fazla kadını vuruyor” dedi. Yılmaz, bunlara karşı mücadelenin ancak beraber yan yana yürümekten geçtiğini söyledi. Kadınların kendi hazırladıkları şiir sunumlarının ardından Şair Sevgi Düzgün Altun, kendi şiirlerini okudu, Murat Bagi kendi bestelerini seslendirdi. Ardından kadınlar kendi hazırladıkları yiyecekleri gelen kadınlarla paylaşırken, birlikte halay çekip şarkı söylediler.
Etkinlikte Newroz mitingine de çağrı yapıldı.
BALIKESİR’DE PANEL
Balıkesir’de hafta boyunca süren 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri, ‘Emek mücadelesi ve kadın’ konulu panel ile sona erdi. Sanayi ve Ticaret Odası salonunda gerçekleşen ve KESK Şubeler Platformunca düzenlenen panele, konuşmacı olarak uzman psikolog Selime Akcan Yaka ve Eğitim-Sen İst. 3 nolu Şb. Bşk. Nebat Bükrek katıldılar.
Selime Akcan Yaka, daha çok toplumda kadına bakış açısı ve bunun psiko-sosyal yansımaları üzerinde dururken; Bükrek, kadınların dünyanın her yerinde istihdamdan uzak bırakıldığına dikkat çekti. Bükrek en son işe alınan ve en önce işten atılanların hep kadınlar olduğunu sözlerine ekledi. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

Öğretmeni koruyamayanlar ne olacak?

SONRAKİ HABER

Kadıköy'de Suruç anmasına polis biber gazı ve plastik mermiyle saldırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa