17 Mart 2010 00:00

BiR ÇOCUĞA 28 TOKAT

Eğitim sisteminin bir terbiye ve cezalandırma sistemine dönüştüğü, Konya’da yaşanan bir olayla bir kez daha ortaya çıktı.

Paylaş

Eğitim sisteminin bir terbiye ve cezalandırma sistemine dönüştüğü, Konya’da yaşanan bir olayla bir kez daha ortaya çıktı.
Konya Tepeköy İlköğretim Okulu’nda ücretli öğretmenlik yapan Sınıf Öğretmeni 36 yaşındaki Huriye Alpar’ın, 2’nci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki F. O’yu, ders kitabını getirmediği gerekçesiyle tahtaya kaldırarak, 28 sınıf arkadaşına tek tek tokat attırdığı iddia edildi.
YÜZÜNDE MORLUK VE ŞİŞLİK OLUŞTU
11 Mart Perşembe günü merkez Selçuklu ilçesine bağlı Tepeköy beldesindeki Tepeköy İlköğretim Okulu’nda meydana gelen olayda, 2’nci sınıf öğrencisi F.O, okula giderek ilk ders saatindeki Türkçe dersine girdi. Sınıftaki öğrenciler, çantalarından Türkçe kitabını çıkartarak derse başladı. Bu sırada F.O’nun kitabını çıkarmaması üzerine Sınıf Öğretmeni Huriye Alpar, kitabın nerede olduğunu sordu. Kitabı evde unuttuğunu söyleyen F.O’ya sinirlenen ‘öğretmen’, daha önce de aynı sorunla karşılaştığını iddia ederek, çocuğu tahtaya çıkardı.
Ardından, iddiaya göre sınıftaki 28 öğrenciye tokat attırdı. F.O’nun yanağında şişlik ve morluklar oluştu.
Ailesinin bunu fark etmesi üzerine F.O’nun annesi, kızını sağlık ocağına götürdü. F.O’ya, yüzünde darp izi olduğuna dair rapor verildi.
JANDARMAYA ŞİKAYET
Anne ve kızı, daha sonra jandarma karakoluna giderek, Sınıf Öğretmeni Huriye Alpar’dan şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Huriye Alpar’ın ifadesi alındı. Dosya, jandarma tarafından cumhuriyet savcılığına gönderildi.
ÖĞRETMENİN GÖREVİNE SON VERİLDİ
Tepeköy İlköğretim Okulu’nda yaşanan olayın, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne intikal etmesiyle soruşturma başlatılırken, ders başı ücret alan Sınıf Öğretmeni Huriye Alpar’ın görevine son verildiği öğrenildi. (KONYA)
ÖNCEKİ HABER

At etinden sonra bir de ceza yediler!

SONRAKİ HABER

Kosta Rika'da 19 kişi sahte içkiden zehirlendi: 30 bin şişe toplatıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa