18 Mart 2010 00:00

‘İMO: Bilimsel deprem raporları önemsensin”

İNŞAAT Mühendisleri Odası (İMO) 42. Olağan Genel Kurulu tamamlandı.

Paylaş

İNŞAAT Mühendisleri Odası (İMO) 42. Olağan Genel Kurulu tamamlandı. Deprem gerçeğine dönük çözüm önerilerinin tartışıldığı, siyasi iktidarlara deprem raporlarını önemsemeleri çağrısında bulunulan genel kurul, seçimlerle son buldu. Genel kurulda yapılan seçimde, Yönetim Kurulu’na Hamdi Serdar Harp, Alaettin Duran, Levent Darı, Züber Akgöl, Durmuş Galip Kılınç, Şükrü Erdem ve Metin Korkmaz seçildi.
DEPREM RAPORLARI DİKKATE ALINSIN
Genel kurulda ayrıca, İMO Ana Sorunlar Komisyonu tarafından da bir rapor hazırlandı. Siyasi iktidarın, deprem ile ilgili meslek örgütlerinin ve bilim insanlarının rapor, araştırma ve çalışmalarını dikkate almadığına dikkat çekilen raporda, “Üretilecek yapıların plan, fen, çevre ve sağlık şartlarına uygun yaptırılması, devletin temel görevidir” denildi.
Raporda ayrıca, demokratik, özgür ve sivil bir anayasa hazırlanarak, Kürt sorununun barışçıl yöntemlerle çözülmesi talebi dile getirildi. TMMOB’a uygulanan baskıların kınandığı raporda, “Hükümet, toplumsal muhalefeti denetimi altına almak için örgütleri yok etmek istemektedir” tespiti yapıldı. (Ankara/EVRENSEL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

ÖZGÜRLÜKLER

SONRAKİ HABER

Dünya Sağlık Örgütü'nden acil Koronavirüs toplantısı yapma kararı aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...