18 Mart 2010 00:00

Ali Yetgin cezaevinde bulundu!

8 MART günü akşam saatlerinde evine gitmek üzere işyerinden çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan Ali Yetgin’in...

Paylaş

8 MART günü akşam saatlerinde evine gitmek üzere işyerinden çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan Ali Yetgin’in, Metris Cezaevi’nde olduğu açıklandı.
Gözaltına alındığı dahi kabul edilmeyen Ali Yetgin hakkında tutuklu olarak Metris Cezaevi’ne konulduğu bilgisi, önceki gün akşam saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi yetkilileri tarafından açıklandı. Yetgin’le ilgili önceki gün çeşitli eylem ve açıklamalar yapılmıştı.
İHD İstanbul Şubesi tarafından yapılan açıklamada, Yetgin’in gözaltına alınmış olmasına rağmen 8 gün boyunca kabul edilmemesi, gözaltı işlemi ile ilgili kayıt tutulmaması, tutuldu ise cumhuriyet savcılığı, emniyet ve İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere resmi makamlara ve Ali Yetgin’i arayan ailesine bilgi verilmemesi gibi hukuka ve yasalara açık aykırılık oluşturan durumların sorumluları hakkında, adli ve idari işlemler yapılması istendi. (İSTANBUL)
ÖNCEKİ HABER

BAŞYAZI

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen İstanbul ve Samsun'da 23 Kasım Ankara mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa