18 Mart 2010 00:00

Yunanistan’da eylemler devam ediyor

YUNANİSTAN’da kamu emekçileri, hükümetin bütçe açığının kapatılması gerekçesiyle uygulamaya koyduğu ekonomik önlemleri protesto...

Paylaş

YUNANİSTAN’da kamu emekçileri, hükümetin bütçe açığının kapatılması gerekçesiyle uygulamaya koyduğu ekonomik önlemleri protesto için gösteri düzenledi. Başkent Atina’da kent merkezinde toplanan göstericiler, Omonia Meydanı’ndan Yunanistan Parlamentosunun da bulunduğu Sindagma Meydanı’na doğru protesto yürüyüşü yaptılar. Atina Üniversitesi önünde de bir grup gencin gösteri düzenlediği kaydedildi.
Ekonomik önlemleri protesto etmek üzere Elektrik Dairesi (DEİ) çalışanları da dün 48 saatlik greve başladı. Grev süresince ülkede kısa süreli elektrik kesintileri olabileceği bildirildi. Yunanistan’da işçi ve emekçiler başta Atina olmak üzere birçok kentte çeşitli protesto gösterileri düzenlemişlerdi.
Yunanistan’da alınan ekonomik önlem paketinin “halkı yoksulluktan sefalete götüreceğini” söyleyen emekçiler, “Bütçe açığına zengin hayatı sürenlerin neden olduğunu, onların yerine bedeli kendilerinin ödemeyeceğini” belirterek, hükümet önlemleri geri çekinceye kadar protestolarını sürdürmekte kararlı olduklarını duyurmuşlardı. (DIŞ HABERLER)
ÖNCEKİ HABER

AVRUPA GERÇEĞİ

SONRAKİ HABER

ODTÜ öğrencileri Rabia Naz için yürüdü: Bu dava hepimizin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa