18 Mart 2010 00:00

zama zingo

* Kapalıçarşı’daki halı uçurma tantanası nedir allah aşkına? Halıyı şöyle çevirerek atacaksın alt tarafı...

Paylaş

* Kapalıçarşı’daki halı uçurma tantanası nedir allah aşkına? Halıyı şöyle çevirerek atacaksın alt tarafı, 60 bölümdür dünyanın en zor numarasıymış gibi sunuyorlar. Yetenek Sizsiniz’e katılın o zaman, biz de rahat rahat dizi izleyelim.
* Bilinmeyen numaraları arayıp, “bilinmeyen numaraların numarası kaç” diye sormak istiyorum. Özelleştirmenin dangalaklığını gösteren üç yüz milyonuncu olay, bu televizyon reklamlarıdır. 118’in sonuna kaç eklenirse o numara bilinmeyen numara olur? Şimdiye kadar üç şirkete satmışlar, onun için üç ayrı numara var, hepsi de kendilerini “118’in yeni numarası” diye pazarlıyorlar. Doğrusu, 118 diye bir şey kalmadı; özelleşti, satın alanlar kendi servislerini pazarlamaya kalkıyorlar. Ama soru şu; bilinmeyen numaralar servisi, birine göre 118 18, birine göre 118 80, birine göre 118 24. Farklı yanıt veriyorlar yani, çünkü o şirkete bağlılar. Peki ben başka bir şey sorsam, ona da kardeş şirket olduğu için ya da reklam aldıkları için ya da herhangi bir çıkar ilişkisi içinde oldukları için farklı bir numara vermeyeceklerini nereden bilebilirim?
* Tuba Büyüküstün, yeni rolü için darbuka dersi almış. Sanki darbuka çalabiliyormuş gibi Güneri Cıvaoğlu’nun programında bu marifetini göstermeye kalkmasın mı? Düm düm, gayet ağır, belli ki ezberlediği bir parçayı çalmaya çalışarak bir gösteri sundu. Etraftakiler de “Ne güzel çaldın” dediler. Yapıyorlar bunu. Hepinize “Kötü yaptın” diyebilecek dostlar dilerim!..
ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
ÖNCEKİ HABER

Polisin çarptığı öğrenci yoğun bakımda

SONRAKİ HABER

Almanya'da Yeşiller Partisinden Türkiye'ye yaptırım çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa