‘Karşı çıkanı vururum!’

‘Karşı çıkanı vururum!’

DİYARBAKIR il sağlık müdürünün, Diyarbakır Göğüs Hastanesi’nin kapatılmasına tepki gösteren sendikacıları ve kitle...


DİYARBAKIR il sağlık müdürünün, Diyarbakır Göğüs Hastanesi’nin kapatılmasına tepki gösteren sendikacıları ve kitle örgütü yöneticilerini silahla tehdit etmesini kınayan SES Genel Merkezi, müdür hakkında suç duyurusunda bulundu.
SES’ten yapılan yazılı açıklamada, “sağlıkta dönüşüm” adı altında sağlık sisteminin çökertilmeye çalışıldığı, hastane bina ve bahçelerinin rant alanlarına dönüştürülmek istendiği vurgulanarak, Kamu Hastane Birlikleri Yasa Tasarısı’nın Meclis gündeminden hızla geçirilmeye çalışılması, “gözü dönmüşlüğün ve pervasızlığın ulaştığı boyut” olarak tanımlandı.
Diyarbakır Göğüs Hastanesi’nin kapatılmasına ilişkin, “Karşı çıkanı vururum ha!” tehditleri savuran il sağlık müdürü hakkında soruşturma talep edilen açıklamada, “Bu tarz idarecilerin korunduğunu bilmemize rağmen soruşturma talep ettik” denildi.
(Ankara/EVRENSEL)
www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.