20 Mart 2010 00:00

Emekli-Sen’den Çalışma Bakanı Ömer Dinçer’e tepki

Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen, çalışma ve sosyal güvenlik bakanının, emeklilerden haberleri olmadan...

Paylaş

Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen, çalışma ve sosyal güvenlik bakanının, emeklilerden haberleri olmadan iki emekli derneği için aidat kesilmesiyle ilgili sözlerine tepki gösterdi. Bakanın açıklamalarının hukuksuzluğu savunmak anlamına geldiğini belirten Beysülen, “Türkiye’de emeklilerin sendikası yok” diyen bakana, “Madem sendika lazım, Emekli-Sen niye engelleniyor” sorusunu yöneltti.
Beysülen, emeklilerin maaşlarından haberleri olmadan derneklere aidat kesilmesiyle ilgili dün yazılı bir açıklama yaptı. Yaklaşık 770 bin emekliden toplan 12 milyon TL kesildiğine dikkat çeken Beysülen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’in konuyla ilgili “Abartılacak bir durum yok” sözlerini eleştirdi. Beysülen, Dinçer’in sözlerinin hukuksuzluğu savunmak anlamına geldiğini belirtti.
“Bakanı bu gayriciddi yaklaşımı dolayısıyla kınıyor ve sorularımıza cevap vermeye çağırıyoruz” diyen Beysülen, Dinçer’e şu soruları yöneltti: “Birçok emeklinin haberi olmadan maaşlarından kesinti yapılabileceği, hangi kanunun hangi maddesinde yazılıdır? Kesinti yasa gereği mi yapılıyor, yoksa SSK yönetiminin 2005 yılında aldığı idari bir kararla mı yapılıyor? 5502 sayılı Yasa ile kurulan SGK yönetimi, nasıl oluyor da ilga olan SSK yönetiminin 2005 yılında almış olduğu bir kararı dayanak yaparak kesinti yapabiliyor?” (Ankara/EVRENSEL)ÖNCEKİ HABER

Özelleştirmeye tepki mitinge dönüştü

SONRAKİ HABER

Hakkari'de mayına basan asker yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa