20 Mart 2010 00:00

İSRAİL UÇAKLARI TÜRKİYE’DEN GEÇEREK SUİKAST YAPMIŞ

İSRAİL’de yayın yapan Yeshiva World News adlı haber sitesi ise bir başka çarpıcı iddiayı gündeme getirdi.

Paylaş

İSRAİL’de yayın yapan Yeshiva World News adlı haber sitesi ise bir başka çarpıcı iddiayı gündeme getirdi. Gazete, iki İsrail casus uçağının geçtiğimiz çarşamba günü Türkiye üzerinden geçerek Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bir Suriyeliye karşı düzenlenen operasyona katıldığını öne sürdü.
Haberini Macaristan basınında çıkan iddialara dayandıran siteye göre görgü tanıkları, önceki gün Budapeşte Uluslararası Havaalanı’nda iki İsrail casus uçağı gördü.
Gözetleme aletleriyle donatılmış olduğu öne sürülen uçakların, çarşamba günü bir Suriye vatandaşına düzenlenen suikasta katıldıkları iddia edildi.
MACARİSTAN:DİPLOMATİK GÖREV
Casus uçakların varlığı, Macaristan yetkilileri tarafından da kabul edildi. Macaristan Dışişleri Bakanlığı, uçakların “diplomatik bir görev” çerçevesinde Budapeşte’de olduğunu iddia etti, ancak başka bir açıklama yapmadı.
Yeshiva World News ise uçakların Macaristan üzerinde bulunduğu saatlerde Budapeşte’de bir Suriye vatandaşının otomobilin içinde vurularak öldürüldüğünü yazdı.
Site, siyah bir bond çanta taşıyan suikastçının, olaydan hemen sonra gözden kaybolduğunu bildirdi.
UÇAKLAR TÜRKİYE ÜZERİNDEN GİTTİ
Macar medyasının iddiasına göre casus uçaklar, İsrail’den kalktıktan sonra Türkiye, Bulgaristan ve Romanya hava sahasından geçerek Macaristan’a ulaştı.
6 Eylül 2007’de de İsrail savaş uçakları, Türkiye hava sahasını da kullanarak Suriye’de bir bölgeyi bombalamıştı. Hava sahası ihlaliyle kalmamış, İsrail uçakları, yakıt tanklarını Türkiye topraklarına bırakmıştı. Savaş uçakları, nükleer tesis gerekçesiyle Suriye’nin El Kibar bölgesini bombalamıştı. (DIŞ HABERLER)
ÖNCEKİ HABER

İSRAİL UÇAKLARI GAZZE’Yİ BOMBALADI

SONRAKİ HABER

Donald Trump: IŞİD'in yeni liderinin yerini biliyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa