22 Mart 2010 00:00

TEKEL işçileri katıldı

ADIYAMAN’da Newroz kutlamaları Newroz Alanı’nda yapıldı.

Paylaş

ADIYAMAN’da Newroz kutlamaları Newroz Alanı’nda yapıldı. Emek ve Demokrasi Platformu Bileşenleri ile yapılan kutlamalar, bu yıl BDP Adıyaman il örgütü tarafından tertiplendi. Kutlamalar alana yürüyüşlerle başladı.
5 bin kişinin katıldığı kutlamalarda alan rengârenk pankartlar ve sarı-kırmızı-yeşil flamalarla süslendi. Alanda kurulan dev bir meşalede Newroz ateşi yakıldı. Coşkunun büyük olduğu kutlamalarda gençlerin katılımının her yılkinden daha fazla olduğu görüldü.
Adıyaman’da bu yıl ki kutlamalara TEKEL işçileri de katıldı. TEKEL işçileri mücadelelerinin Newroz ateşi ile birleştirdi. BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız yaptığı konuşmada halkların barış, demokrasi ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunu belirtti.. Kimsenin Kürtleri artık kandıramayacağına söyleyen Yıldız, “Bu ülkeyi emperyalistlerden kurtarıp ortak vatan yapacağız demişlerdi, bu meclis Kürtlerin ve Türklerin meclisi olacak demişlerdi, bu uğurda Kürtler ve Türkler çok kan döktü, Malazgirt’ten Çanakkale’ye ve kurtuluş savaşına kadar bu vatanı özgür yapmak için çok kan döktük. Ama Mustafa Kemal ve yoldaşları sözlerinde durmadılar”dedi. Kürt sanatçı Önder Dılbılınd bir konser verdi. (AdıyamanEVRENSEL)
Metin Alan
ÖNCEKİ HABER

Dersim’de Newroz kutlandı

SONRAKİ HABER

İZENERJİ işçisi TİS için sandığa gidiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa