23 Mart 2010 00:00

Aşılması imkansız duvarı kim örmüştü?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, YÖK’ün yeni belirlediği katsayılara ilişkin, “Eski oranlar (0.3 ve 0.8), aşılması imkansız bir duvar örüyordu ...

Paylaş

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, YÖK’ün yeni belirlediği katsayılara ilişkin, “Eski oranlar (0.3 ve 0.8), aşılması imkansız bir duvar örüyordu ve bunun azaltılması gerekiyordu. Bu azaltmanın ölçüsü konusunda herkes farklı düşünebilir” iddiasında bulundu.
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, “Benim karardan memnun kalmam, kalmamam önemli değil. Bu konuda yetkili olan YÖK’tür. Oranları az ya da çok diye değerlendirmek istemiyorum. Sadece şunu söylüyorum. Eski oranlar aşılması imkansız duvar örüyordu ve bunun azaltılması gerekiyordu. Tabii, bu azaltmanın ölçüsü konusunda herkes farklı düşünebilir. Ben bu konuda yorum yapmıyorum” diye konuştu.
Yarımağan, yeni katsayı oranlarının iptaline ilişkin başvuru olup olmadığı konusunda bilgisi bulunmadığını söyledi. Olası bir iptal kararının sınavı etkileyip etkilemeyeceği şeklindeki soru üzerine Yarımağan, “Sınavı etkilemez, sınav yine yapılır. Ben, ‘can sıkıcı olur’ dedim. Böyle bir şey olsun istemeyiz. Olacağını da kişisel olarak varsaymıyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

BAŞYAZI

SONRAKİ HABER

Dersim’de 29 bölge geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa