23 Mart 2010 00:00

TOPBAŞ METROBÜS ZAMMINDA ISRARLI

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin metrobüse yaptığı zam Danıştay tarafından iptal edilmesi üzerine ‘kademeli ödemeli sistemi’ ile zam gündemde.

Paylaş

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin metrobüse yaptığı zam Danıştay tarafından iptal edilmesi üzerine ‘kademeli ödemeli sistemi’ ile zam gündemde.
Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, metrobüste ‘Gittiğin kadar öde’ dönemi için yapılan hazırlıkların sonuna gelindiğini söyledi. Yazılım çalışmasının tamamlandığını açıklayan Topbaş, cihazların duraklara yerleştirilmeye başlandığını belirtti. Metrobüse zam yapmadıklarını iddia eden Topbaş yapılanın düzenleme olduğunu söyledi.
Metrobüsün fiyat olarak kendi içinde değerlendirilmesi gerektiğini anlatan Topbaş, “Biz yolculuk yaptığı kadar mesafede bedel ödenmesinin daha adil olacağını söylemiştik. Hattın bedelinin tamamını verip de 5 durak giden insanla 36 durak giden insanın aynı değerlendirmeye tabi tutulmaması gerektiğini, adil olmadığını söylemiştik. Hazırlıklar yapılıyor. şu anda cihazlar yerleştiriliyor” dedi.
Diğer taraftan Metrobüs dolayısıyla iptal edilen bazı hatların da yeni düzenlemeyle yeniden belirli ölçeklerde faaliyete geçeceğini aktaran Topbaş, “Kaldırdığımız birkaç hattı devreye koymak suretiyle bu güzergahta vatandaşın kendi tercihine bırakacağız. Arzu eden normal otobüsle ulaşacak, ama metrobüsü tercih ettiği zaman da onunla alabildiği kadar mesafenin bedelini ödeyerek istifade etmiş olacak” ifadelerini kullandı. (İSTANBUL)


ÖNCEKİ HABER

GÜNCEL

SONRAKİ HABER

İngiltere'nin yeni başbakanı Boris Johnson oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa