26 MAYIS’A HAZIRLANMALIYIZ

SES Üyesi Özlem Gürsoy, çalışanların sendikal düzeyinin yetersiz olmasına yeterli çalışmama da eklenince, yapılan eylemlerin yetersiz kaldığını ifade etti.


SES Üyesi Özlem Gürsoy, çalışanların sendikal düzeyinin yetersiz olmasına yeterli çalışmama da eklenince, yapılan eylemlerin yetersiz kaldığını ifade etti. Güvencesiz çalışmanın kendilerini de ilgilendiren bir şey olduğunu belirten Gürsoy, buna karşı yeteri kadar mücadele etmediklerine dikkat çekti. Sendikaların artık odalardan alanlara çıkması gerektiğini söyleyen Gürsoy, 26 Mayıs’ta yapılacak greve bu şekilde hazırlanılması gerektiğini dile getirdi. Başka bir SES Üyesi Nurgül Güder ise Kamu Hastaneleri Birliği Yasa Tasarısı’nın herkesi ilgilendiren bir konu olduğunu dile getirdi.
Güder, yasanın kabul edilmesi halinde parası olanın tedavi olabileceğini belirterek, herkesin mücadeleye dahil olması gerektiğini belirtti. Sendikaların birlikte mücadele etmesinin önemine dikkat çeken SES Üyesi Fevzi İşsever de TEKEL direnişinin bunun önemli bir göstergesi olduğunu ifade etti.
www.evrensel.net