26 Mart 2010 00:00

‘Neden işkence yapılıyor’ sorusuna işkenceli cevap

F TİPİ cezaevlerinde işkence ve kötü muamele devam ediyor.

Paylaş

F TİPİ cezaevlerinde işkence ve kötü muamele devam ediyor. Kocaeli F Tipi Cezaevi’nden Erkan Karaağaç tarafından gazetemize gönderilen mektupta, 11 Şubat sabahı yaşanan bir işkence olayı anlatılıyor.
Sabah saatlerinde arama gerekçesiyle hücrelere baskın yapan gardiyanların A19 No’lu hücrede kalan Özcan Bayram ve Sadık Kan’ın işkence sonucu yaralanmasına sebep olduklarını aktaran Karaağaç, kendisinin de B1-14 No’lu hücrede kaldığını ve aynı muameleye maruz kaldığını bildirdi. Yapılan işkencelerin ertesi güne kadar sürdüğünü dile getiren Karaağaç, “Her üçümüz işkenceye uğradığımıza dair doktor raporuna sahibiz. Özcan Bayram, işkence sonucu revir doktoru tarafından acil olarak hastaneye sevk edilmiştir’’ dedi.
‘İLK DEĞİL, SON DA OLMAYACAK’
Hücrede başlayan işkencenin daha sonra “Süngerli Oda’’ diye tabir ettikleri odada da sürdüğünü belirten Karaağaç, kendisinin “Neden işkence yapılıyor’’ diye soru sorması üzerine, 15-20 gardiyanın o anda üzerine saldırdığını aktardı. Doktor tarafından da tespit edilen bu yaralanmalar sonucu her işkencenin ardından yakınlarının idareden duymaya alışık oldukları savunmaları işittiklerini dile getiren Karaağaç, idarenin işkence olmadığını ve kişilerin kendilerini duvara çarpıp ranzadan attığını söylemekle yetindiğini ifade etti. Erkan Karaağaç, mektubunun sonunda, bu olayları ilk kez yaşamadıklarını ve son da olmayacağını düşündüklerini söyledi. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

Herkes suçu birbirine atıyor

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen İstanbul ve Samsun'da 23 Kasım Ankara mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa