26 Mart 2010 00:00

Herkes suçu birbirine atıyor

EĞİTİM SEN Tokat Şube Yönetimi, geçtiğimiz günlerde Tokat’ın Gezgi köyünde polis arabasının çarpması sonucu yaşamını yitiren Çağla Polat’ın ailesini ziyaret etti.

Paylaş

EĞİTİM SEN Tokat Şube Yönetimi, geçtiğimiz günlerde Tokat’ın Gezgi köyünde polis arabasının çarpması sonucu yaşamını yitiren Çağla Polat’ın ailesini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Çağla Polat’ın babası, kendilerin iziyaret eden bütün bürokratların suçu birbirlerine attığını söyledi.
Çağla Polat’ın babası Orhan Polat’a başsağlığı dileyen Eğitim Sen Tokat Şube Başkanı Ertan Uysal, “Başka Çağlaların ölmemesi için bu olayda kimin sorumluluğu varsa adalete hesap vermelidir. Biz Eğitim Sen olarak bu davanın takipçisi olacağız” dedi. Birçok kurumun bu olayda kusuru olduğunu belirten Uysal, “Eğer öğrenciler okullarına şehirler arası bir otoyol üzerinden birçok tehlike yaşayarak gidiyorsa, 1 km-2 km gibi kısıtlamalar kabullenilemez. Bu olayda bölge trafik müdürlüğünden valiliğe, karayollarından ulaşımı özelleştiren belediyelere kadar herkes, tüm bir sistem sorumludur. Bu ülkeyi yönetenlerin, bölge milletvekillerinin de bu olayda ihmalleri vardır ve yargı önünde hesap vermelidirler” dedi.
Kızını kaybeden Orhan Polat ise “Bizi ziyarete birçok bürokrat geldi. Herkes suçu birbirinin üzerine attı. Ülkeyi yönetenler bile çözüm yaratamıyor, suçu birbirine atıyor. Ben kızımın ölümünden sorumlu olan herkesin hesap vermesini istiyorum. Ve elimden gelen her şeyi yapacağım” diye konuştu.
Çağla’nın ölümü üzerine köy öğrencilerine yeniden servis tahsis edilmiş. Bu servis tahsisinin göstermelik bir önlem olduğunu söyleyen Orhan Polat, “Bu servisin çocuklarımızı okula götürebilmesi için illa kızımın ölmesi mi gerekirdi? Daha önce bu yolda 3 kişi daha öldü. Her seferinde buna benzer göstermelik önlemler alındı. Halkın tepkisinden korktukları için böyle önlemler alıyorlar. Olay unutulunca yine servisi kaldıracaklarını adım gibi biliyorum” dedi. (Tokat/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

BUNUN ADI SOYGUN!

SONRAKİ HABER

"Sadiye Eser ve Sadık Topaloğlu’nun gazeteciliğine tanığız"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa