26 Mart 2010 00:00

Yüzde 92 özürlü hastaya ‘malulen emeklilik’

ÇALIŞTIĞI işyerinde asansörün düşmesinin ardından felç kalan Döndü Karacan, yüzde 92 özürlü raporu olmasına rağmen malulen emekli edilmiyor.

Paylaş

ÇALIŞTIĞI işyerinde asansörün düşmesinin ardından felç kalan Döndü Karacan, yüzde 92 özürlü raporu olmasına rağmen malulen emekli edilmiyor. İş akdi feshedilen Karacan’ın şimdi sağlık güvencesi de yok.
Çaycı olarak çalıştığı şirkette bindiği asansörün düşmesi sonucu felç kalan Döndü Karacan, sağlık güvencesi olmaması nedeniyle mağdur durumda. Yurttaşlar Emlak Ltd. Şti.’de çaycı olarak işe başlayan Döndü Karacan, 30 Mayıs 2008 tarihinde çay servisi yaparken, yük taşıma amaçlı kullanılan asansörün çelik halatının kopması sonucu asansör kabiniyle birlikte yere düştü. Belinden ve ayaklarından sakatlanan Karacan, felç oldu.
Ameliyat olan Karacan, tedavisinin bitmesinin ardından 11 Aralık 2009 tarihinde maluliyet için SGK’ya başvurdu. Ancak prosedür uzadığı için malulen emekli olamayan Karacan, işyerinin iş akdini feshetmesinin ardından mağduriyetinin daha da arttığını söyledi. Numune hastanesinden yüzde 92 özürlü olduğuna dair rapor alan Karacan, mağduriyetinin giderilip emekli aylığı bağlanmasını bekliyor.
(Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

BAŞYAZI

SONRAKİ HABER

ABD ve Fransa, IŞİD’lilerin ülkelerine iadeleri konusunda anlaşamadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa