26 Mart 2010 00:00

Tek Gıda-İş Ankara kararını yineledi

TEK Gıda-İş Sendikası yöneticileri ve TEKEL işyerlerini kapsayan şubelerin başkanlarının, 2 Mart’ta mola verilen TEKEL eylemlilik sürecini değerlendirmek ...

Paylaş

TEK Gıda-İş Sendikası yöneticileri ve TEKEL işyerlerini kapsayan şubelerin başkanlarının, 2 Mart’ta mola verilen TEKEL eylemlilik sürecini değerlendirmek üzere İstanbul’da gerçekleştirdikleri toplantıda 1 Nisan Ankara kararının hayata gecçirileceği duyuruldu. Toplantının ardından kaleme alınan Tek Gıda-İş Sendikası Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi’nde, Tek Gıda-İş Sendikası ve TEKEL işçilerinin, özlük haklarıyla birlikte başka kamu kurum ve kuruluşlarına nakil taleplerinde ısrarlı olduğu ve bu konudaki kararlılıklarının devam ettiği belirtildi.
Danıştay’ın, 4-c statüsünde çalışma koşullarını belirleyen Bakanlar Kurulu kararının iptali için Anayasa Mahkemesi’ne gitme kararı vermiş olmasının, sendika ve TEKEL işçileri tarafından memnuniyetle karşılandığı ifade edilen bildirgede, sendikanın bu konuda açılan davaları titizlikle takip ettiği bildirildi.
Bildirgede, “Sendikamız ve bin TEKEL işçisi, 1 günlük oturma eylemi yapmak üzere 1 Nisan’da Ankara’da olacak. Ayrıca 2 Nisan günü, saat 11.00’de yapılacak bir basın açıklaması ile 1 günlük oturma eylemi sonlandırılacak ve sonraki eylem takvimi hakkında kamuoyu bilgilendirilecektir. Oturma eylemi adresimiz Türk-İş binası önü olacaktır” denildi. (ANKARA)
ÖNCEKİ HABER

Kartal’da dayanışma büyüyor

SONRAKİ HABER

Dipsiz Göl "define" iddiasına verilen yasal kazı izniyle yok edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa